Ciało to skutek uboczny charakteru!

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments
Kształtuj charakter kształtując sylwetkę

Ciało to skutek uboczny charakteru

Zgodzisz się?

Mam na to dowody. I to niezbite. Podczas, gdy KAŻDY CHCE mieć świetny wygląd i extra sylwetkę (chociaż nie każdy wie po co, a to jest najważniejsze), tak dojść do celu potrafią nieliczni…

Dlaczego? 

Z tego powodu iż jest to cel długoterminowy. I solidna osoba jak powie A to powie też B – i idzie do przodu niezależnie od przeszkód. I czy mi się to podoba, czy mi się to nie podoba – idę, robię, zmierzam do celu. Omijam zakręty (wahania nastrojów, upadek na kolano, to że coś chce ukraść moją uwagę). Osoby potrafiące coś osiągnąć to osoby, które potrafią się sfokusować przez dłuższy czas. U innych będzie to przypominać Start i …nie dotarcie do Mety… bo po drodze tyle ciekawych rzeczy… albo dotarcie troszeczkę za późno, ewentualnie rezygnację.

 

I ja też miałam kiedyś z tym problem… 

z dokańczaniem zadań. Z dotarciem do mety. I ja sama tę drogę przeszłam, nieraz wielokrotnie (tak, miałam problem z dokańczaniem zadań, przez co marnowałam: czas i pieniądze) i doskonale mogę ją opisać …gwarantuję, że przejście jej całej gwarantuje bycie INNYM CZŁOWIEKIEM na samym końcu. To jest prawdziwa TRANSFORMACJA. Bo fakt.. życie jest ciekawe, cudowne, ekscytujące.

Ale będąc na ciągłych rozpraszaczach, to bardzo trudno o obowiązkowość i dotrzymanie samemu sobie słowa.  A dotrzymywanie sobie słowa jest jednym z filarów poczucia wartości i głębokie pewności siebie (GŁĘBOKIEJ, nie takiej powierzchownej, którą sprzedaje nam świat)


I tak jak oczywiście ważne są:

– wytrwałość

– cierpliwość

– konsekwencja w działaniu

– nie odpuszczanie sobie

– doprowadzanie spraw do samego końca (gdzie ta Meta?)

(UWAGA!!! Te rzeczy można wytrenować!! Serio!!)

To jakoś nigdzie nie słyszałam, aby ktoś powiedział mi, że ważna jest ZNAJOMOŚĆ DROGI.

A przecież tylko ktoś kto tę drogę zna, będzie mógł być w tej kwestii MENTOREM i Trenerem, który WIE z czym się borykasz na danym jej etapie.

Mało tego taka osoba jest dla mnie bardziej wiarygodna, niż …kolejny trener z internetu. Albo trenerka, która nigdy nawet nie przeszła porządnej redukcji i …co ona tam wie o odchudzaniu 😉

Bo jeśli ktoś nigdy się z tym nie borykał, no to jak może to wiedzieć???????? Nawet nie ma pojęcia o tym co Ty przeżywasz i jak ciężka jest to dla Ciebie droga i praca nad sobą i swoimi słabościami.

Budowa i kształtowanie sylwetki to PODRÓŻ.

I ja bardzo lubię to porównanie. Bo budowa sylwetki przypomina nieraz budowanie biznesu… albo budowanie trwałego związku.. no właśnie… TRWAŁEGO… a nie skoki a greenghoppera z kwiatka na kwiatek 🙂 Bo musisz wiedzieć PO CO TO ROBISZ?

Możesz w życiu przyjąć dwie role i być: DZIECKIEM błądzącym we mgle, szukającym swojego miejsca… albo WŁADCZYNIĄ swojego życia… która nie odwraca wzroku od rzeczy istotnych i ważnych.

Bo bardzo często dla laika nie znającego podstaw funkcjonowania ciała, to podróż …w nieznane.

Okupione momentami zniechęcenia, bólu, beznadziejności, kolejnego zniechęcenia, poczucia „nie wychodzi mi” i braku zadowolenia z efektów …a nawet NIE ZAUWAŻENIA ICH. No bo na tym polega działanie z pozycji uczestnika(dziecka). A jeśli nie zauważasz efektów mniejszych i nie cieszysz się nimi… to istnieje ryzyko, że te większe się nie pojawią, albo …nie zauważysz ich i …olejesz temat. Rozproszysz się. Twój zapał zginie tak szybko jak się pojawił. Zacznie się kolejna rozpusta i powtórka z historii (efekt jojo, szukanie NOWYCH metod, nowych diet, nowych gadżetów, nowych treningów). Tyle, że jest to również, a nawet przede wszystkim temat do przepracowania (Samoocena, pewność siebie, wewnętrzny autorytet  – baaa, skąd ja to wiem??? 🙂 )

Przeszłam tę drogę… jestem sama po 4-ech długich i mozolnych redukcjach. Wiem co to znaczy zniechęcenie. Wiem co to znaczy wahanie nastrojów. Wiem co to znaczy ból „nie widzę rezultatów” i frustracja, która ogania całe ciało i ten wkurw…

Ja zawsze mówię, że prawdziwy charakter człowieka poznajemy po tym jak zachowuje się właśnie po tym jak mu zapał mija 

Ja chciałam być tym człowiekiem właśnie, który zdobywa szczyty, dopina swego, potrafi spiąć tyłek w troki i doprowadzić sprawy do końca. Dlaczego to takie ważne – będę pisać na końcu…

Bo kwestia prawdy i szczerości jest taka, żeby nie tylko osiągnąć szczyt i stanąć na tej górze i wbić swoją flagę, ale również… albo i PRZEDE WSZYSTKIM… UTRZYMAĆ EFEKTY i umieć je pielęgnować. Zejść z tej góry w odpowiedni sposób. A wcześniej zdać sobie sprawę z tego, że jeśli się nie obudzę, to historia z efektem jojo, kolejną nieudaną próbą i powrotem wagi… powtórzy się w przeciągu kolejnych być może lat.

Stara prawda sportów sylwetkowych mówi: schudnąć jest łatwiej, niż utrzymać wagę.  Wiedzą to uczestnicy sportów sylwetkowych, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania, zaburzony obraz siebie i inne… problemy hormonalne.😉 Widzą

A więc proces docierania do celu, to NIE JEST TYLKO TRENING I DIETA, to COŚ WIĘCEJ!! To kształtowanie SIEBIE od środka, budowanie swojego własnego kredo, swojego kręgosłupa moralnego, swoich zasad, dotrzymywanie SOBIE danego słowa i to jest prawdziwy SZACUNEK do siebie i swojego ciała… to jest prawdziwa pewność siebie, to jest wysoka samoocena (jestem tego warta!) 

Co Ty na to?

Czy jesteś gotowa na taką podróż?

Ja z przyjemnością mogę być dla Ciebie Mentorem na tej drodze…

Daj mi tylko znać – robię casting na kolejną grupę wsparcia: BODY TRANSFORMATION, która rozpocznie się w pierwszym tygodniu kwietnia (5.kwietnia)
Będziemy krok po kroku dążyć do idealnej sylwetki stosując KONKRETNE i przetestowane w praktyce narzędzia…
Przetestowałam ten program już z kilkoma grupami i efekty są świetne. Jeśli masz w sobie gotowość do działania. Chęć trwałych zmian.
Daj mi znać! Liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzę selekcję i współpracuję tylko z wybranymi osobami. Napisz do mnie: emilia.trenerka@gmail.com 
zawalcz o siebie! podam Ci szczegóły współpracy
Uwaga WIDZĘ CIEBIE!! 
Kształtuj charakter kształtując sylwetkę

Ciało to skutek uboczny charakteru

Ciągle powtarzasz, że zabierasz się za siebie…

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments

Codziennie powtarzasz, że bierzesz się za siebie i…

 

wracając do domu wieczorem z pracy, czujesz się zmęczona, padnięta, i nie masz sił kopnąć palcem u nogi… a co dopiero mówić o treningu?

Niby chcesz coś zmienić, ale… nie za bardzo masz czas, finanse, albo powstrzymuje Cię niemoc, bezsilność i poczucie braku skuteczności?

Zastanawiasz się skąd wziąć motywację do działania, no bo przecież… próbowałaś już tyle razy, za każdym razem Ci nie wyszło, wpadłaś w efekt jojo i …w sumie po co kolejny raz próbować?

W sumie, to zawsze jest coś pilniejszego, ważniejszego

 

…a Ty i Twoje potrzeby zostają na samym końcu…

Za każdym razem gdy rozmawiam z Kobietą powtarza się ten sam problem, ja pytam o nią, a ona opowiada o… mężu, córce, synu, kimś tam jeszcze i w sumie wychodzi na to, że… wiele rzeczy kręci się w domu/pracy/życiu osobistym dlatego, że ONA dźwiga tak wiele…

W tej sytuacji NIE DZIWI MNIE, że Tobie się nie chce, że masz wszystko w nosie, bo tak to jest, że jak Kobieta dba o potrzeby wszystkich dookoła i ogarnia maksymalnie dużo rzeczy, a o nią nie ma kto zadbać, to… brak jej już energii i siły, aby zadbać o samą siebie.

Pytanie jak długo jesteś w stanie tak pociągnąć?

I czy myślałaś o tym, że jeśli:

 •  Ciebie braknie
 •  Twoje zdrowie się posypie
 • Ty nie będziesz miała już sił

CO SIĘ WTEDY STANIE?

A wiesz, że ZDROWIE, to największe AKTYWO, jakie masz? Bo jak zdrowie stracisz, to i czas i pieniądze będzie trzeba zainwestować w powrót do niego… A to o wiele większe nakłady finansowe, niż PROFILAKTYKA.

Kwestie hajsu będę jeszcze poruszać 

Najważniejsza jednak rzecz, to to, że:

Ty tu musisz SOBIE ZAUFAĆ!! Bo jak widzę, to większość kobiet same sobie podkładają nogi. Już na samym początku brakiem wiary w siebie. Brakiem wiary w swoje możliwości, albo….przerażeniem tymi możliwościami…

Bez ogarnięcia psychiki, efektów nie będzie…

Musisz przestawić swojego AUTOPILOTA, jeśli chcesz mieć WYNIKI, bo one rozpoczynają się od żyznej gleby…

A wierz mi, PRACA FIZYCZNA Z CIAŁEM (mam na myśli trening fizyczny), to najlepsze co możesz sobie dać… dla siebie, dla swojej fizyczności i sprawności w przyszłości, dla swojej urody i młodości…. sylwetka to skutek uboczny

 •  Chcesz mieć więcej energii na codzień?
 • Chcesz zachować młody wygląd? 
 • Chcesz być zdrowa? 
 • Piękna?
 • Seksowna?

Trening, Dieta i Nawodnienie – to najlepsze co możesz sobie dać!! To coś lepszego, bardziej wartościowego niż zabiegi powierzchowne u kosmetyczki, albo kremy na cellulit…

SMUTNA PRAWDA, KTÓREJ NIE CHCESZ PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI ??

I wiele osób nie chce…

 •  jeśli nie zrobisz tego TERAZ, to za rok, 2 lata, 5 lat NIC SIĘ NIE ZMIENI W TWOIM ŻYCIU 
 •  jeśli nie zabierzesz się za to TERAZ, to za rok, 2, 5 będzie już ZA PÓŹNO, albo będziesz musiała włożyć w to o wiele wiele, wiele więcej pracy niż Ci się wydaje (a skąd to wiem? słuchaj, mam podopiecznych, wiem z jakimi problemami i po jakim czasie przychodzą do mnie kobiety… i mężczyźni)
 • jeśli NIC nie zrobisz w kierunku zmiany, to NIC SIĘ NIE ZMIENI!

Refleksja na dziś: przemyśl jak ma wyglądać Twoje życie, zdrowie, za kilka lat… za 5 lat? Jak to będzie? Jak Ty siebie widzisz? Co się wtedy stanie? Jaka będzie Twoja sprawność? Co z kręgosłupem/bólem pleców?

 

Jeśli chcesz coś z tym zrobić, a ten wpis była dla Ciebie pomocny i w jakiś sposób spowodował, że coś otwarło się w Twojej głowie, to mam propozycję:

 

 

Podczas webinaru dowiesz się…

 • jakie są 3 sekrety spalania tłuszczu (i nie chodzi tu o trening i dietę)
 • jak  w końcu zabrać się za siebie i PRZESTAĆ ODKŁADAĆ NA JUTRO 
 • jakie są konsekwencje Twoich wyborów w przyszłości, poparte badaniami
 • jakie czynniki odpowiadają za efekty, i co do tej pory robiłaś nie tak, że nie wychodziło
 • jakie powinien wyglądać PROCES do idealnej sylwetki i jakie kroki ja podejmuję w moimi podopiecznymi, którzy uzyskują TRWAŁE REZULTATY 
 • poznasz historie moich podopiecznych

A jeśli się zapaliłaś i chcesz zacząć JUŻ DZIŚ to mam dla Ciebie prezent 7 dniowy jadłospis

A także mini trening na uda i pośladki , który będzie dobrym początkiem dla Ciebie i pracą nad nowym nawykiem i będzie świetnym uzupełnieniem jadłospisu.

Mini Lekcja Odchudzania – Jadłospis na 7 dni

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments

MINI-LEKCJA #diety i #healthy odżywiania!!

W tym poście typowo technicznie przedstawiam Tobie jadłospis na 7 dni – przykładowe posiłki

?Przed Tobą pierwsze 6 dni MIESIĄCA – wykorzystaj je zajebiście dobrze, a Twoje ciało Ci podziękuje…

No bo wiesz jak jest… wszyscy odkładają na wrzesień/październik/sylwester/od nowego roku itp.
⚠️A tu już nie ma co odkładać (Zwłaszcza po filmie od Ewelina Mierzwińska), bo zobacz jak ten czas leci,

 •  nie młodniejemy,
 •  nie mamy coraz więcej sił, energii,
 • nie mamy coraz mniej stresu i
 • nie mamy coraz więcej pieniędzy ?

A masz coś lepszego do roboty niż zadbanie o JEDYNE AKTYWO i czy stać Cię na jego utratę…Skończ zatem z mitami, wyobrażeniami, i zabieraj się do konkretnej roboty… nie od jutra, nie od przyszłego miesiąca… TO MA BYĆ NA WCZORAJ! 

Jesteś na TAK? Dawaj LAJKA.. KOMENTARZ, udostępnij, żeby Ci nie zgubiło się!! Wydrukuj na Lodówkę 🙂 Daj znać, takak żebym wiedziała , że moja robota nie poszła na marne i że w ogóle czytasz moje posty (tego ja nie wiem!) ????

SAMEEEE KONKRETY I BEZ ZBĘDNEGO LANIA WODYYYYY!!!

Jadłospis jest przykładowy i możesz go modyfikować jak tylko chcesz pod siebie!! Pamiętaj!! Daję Ci rybę, nie wędkę…. JADŁOSPIS MA BYĆ INSPIRACJĄ, aby nie było problemów i pytań w stylu “nie wiem co ja mam jeść”, itp, itd…i że jesz w pośpiechu, łapiąc drożdżówkę bo nie zdążyłaś ugotować obiadu, albo myślisz, że dieta to wymyślne składniki, pudingi z czija, albo omlety z mąki kasztanowej 

?ZACZNIJ TERAZ!!

 

JADŁOSPIS JEST ZRÓŻNICOWANY, ale też posiłki będą się powtarzać w tygodniu, bo nie chodzi o to, byś musiała wykupić cały sklep produktów i gotować codziennie coś innego, Chcę Ci ułatwić i ograniczyć ten precedens i maksymalnie uprościć, bo nikt nie chce spędzić czasu przy garach (na trening też musisz mieć czas)
DO DZIEŁA!!

?Lista zakupów:

– masło orzechowe??
– mleko kokosowe (2 puszki)??
– banany (5-6 sztuk)?????
– mozarella (2 kulki)
– ryż jaśminowy?
– ryż basmati?
– chleb pełnoziarnisty?
– chleb czystoziarnisty?
– mąka pełnoziarnista
– mąka kokosowa/wiórki kokosowe
– płatki owsiane
– makaron
– mięso kurczaka
– mięso indyka
– mięso wołowe
– 2 puszki tuńczyka
– odżywka białkowa
– paczka migdałów
– jajka??
– olej lniany
– oliwa z oliwek w sprayu
– owoce morza
– krewetki???
– warzywa świeże (brokuł? bataty?mix sałat, ?papryki różno-kolorowe i inne jakie preferujesz?????????
– warzywa kiszone (ogórek, kapusta)
– owoce do płatków ows. (maliny, jeżyny, borówki)??????

➡️PONIEDZIAŁEK?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: Smoothie z banana, mleka kokosowego, masła orzechowego – wszystkie składniki zmiksuj w wysokim blenderze

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Kromka pełnoziarnistego chleba, wyłożona sałatą, pomidorami, cebulą, porcja mięsa (kotlet wołowy/z piersi kurczaka) przykryty kolejną kromką pełnoziarnistego chleba (ALA BURGER)?

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: grillowana/gotowana lub duszona pierś kurczaka (120-150g w zależności od wzrostu, wagi, CPM), mieszanka warzyw: brokuł, czerwona papryka, marchewka, łyżka oliwy z oliwek, pół woreczka ryżu jaśminowego (przyprawy: sól,pieprz, przyprawa do kurczaka)

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: pół woreczka ryżu jaśminowego, tuńczyk w kawałkach, 3 szt.ogórek kiszony, mix sałat, papryka czerwona, 2 jajka gotowane na twardo, olej lniany – wymieszaj wszystko , zrób sałatkę (sól, pieprz, zioła)

➡️WTOREK?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: Omlet z banana-jajek i mąki kokosowej, posmaruj 2 łyżkami masła orzechowego?

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Miks sałat, papryka czerwona, żółta i zielona, pomidor, ogórek, kromka pełnoziarnistego pieczywa (150g) + Jogurt grecki wymieszany z przyprawami do smaku

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Naleśniki z mąki pełnoziarnistej z sosem z jogurtu greckiego, wyłożone sałatą, pomidorami, i chudą porcją mięsa?

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Krewetki , pół worka ryżu basmati, mieszanka warzyw azjatyckich?

➡️ŚRODA?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: Odżywka białkowa, duża łyżka masła orzechowego lub garść migdałów

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Makaron z tuńczykiem z posiekanymi warzywami

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: grillowana/gotowana lub duszona pierś indyka (120-150g w zależności od wzrostu, wagi, CPM), mieszanka warzyw: brokuł, czerwona papryka, marchewka, łyżka oliwy z oliwek, pół wooreczka ryżu jaśminowego (przyprawy: sól,pieprz, przyprawa do kurczaka)

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Kromka chleba czystoziarnistego, z dużą ilością warzyw + 2 gotowane jajka???

➡️CZWARTEK?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: Porcja gotowanych warzyw, 2 łyżki masła orzechowego + Przyprawy

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Płatki owsiane z odżywką białkową i owocami

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: grillowana/gotowana lub duszona pierś Indyka (120-150g w zależności od wzrostu, wagi, CPM), mieszanka warzyw: brokuł, czerwona papryka, marchewka, łyżka oliwy z oliwek, pół wooreczka ryżu jaśminowego (przyprawy: sól,pieprz, przyprawa do kurczaka)

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: pół woreczka ryżu jaśminowego, porcja gulaszu wołowego, kiszone warzywa

➡️PIĄTEK?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: Smoothie z banana, mleka kokosowego, masła orzechowego

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Kasza pęczak z pomidorami i kawałkami mięsa z kurczaka

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Pełnoziarnista kanapka z grubym plastrem z twarogu i warzywami

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: pół woreczka ryżu jaśminowego, z tuńczykiem i warzywami

➡️SOBOTA?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: Mleko kokosowe zmiksuj z zielonymi warzywami (szpinak, natka pietruszki, jarmuż) dodaj sok z cytryny

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: Płatki owsiane z owocami i jogurtem greckim zblendowanym z odżywką białkową

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: grillowana/gotowana lub duszona pierś kurczaka (120-150g w zależności od wzrostu, wagi, CPM), mieszanka warzyw: brokuł, czerwona papryka, marchewka, łyżka oliwy z oliwek, pół wooreczka ryżu jaśminowego (przyprawy: sól,pieprz, przyprawa do kurczaka)

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: pół woreczka ryżu jaśminowego, tuńczyk w kawałkach, 3 szt.ogórek kiszony, mix sałat, papryka czerwona, 2 jajka gotowane na twardo, olej lniany – wymieszaj wszystko , zrób sałatkę (sól, pieprz, zioła)

➡️NIEDZIELA?

I posiłek

Białkowo-tłuszczowy: 2 kulki mozarelli z pomidorami i miksem sałat polane olejem lnianym

II posiłek

Węglowodanowo-białkowy: biały ser chudy, warzywa, chleb razowy, zioła

III posiłek

Węglowodanowo-białkowy: grillowany pstrąg z sokiem cytrynowym, porcją surówki z kiszonej kapusty z marchewką, filiżanka ryżu

IV posiłek

Węglowodanowo-białkowy: owoce morza, filiżanka ryżu (przyprawy)

?Smacznego!!
Daj znać jak Ci się podobało!! Smakowało!! I czy przydatne było daj znać!!

Mini Lekcja Odchudzania – Mini Trening na Uda i Pośladki

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments

No to TERAZ… (nie jutro!! nie za tydzień!! nie od poniedziałku!!) ….właśnie TERAZ… jest pora na TRENING ???

Tym razem ćwicz Dupa i Uda!! Chcecie?? ????

? DOSADNIE, STANOWCZO, aby wykrzesić z Was tę drzemiącą, wewnętrzną ➡️SIŁĘ!! ?⬅️

Bo ja wiem, że czasem ciężko wymagać samemu od siebie, a Ja tu jestem od tego!!! Więc nie bój, nie zginiesz!!

 • I nie ważne czy masz czas, czy nie masz czasu… (trening trwa nie dłużej niż 35minut)
 • Czy masz pieniędze, czy nie masz pieniędzy… (udostępniłam mnóstwo porad za free)
 • Czy stoisz w korku, czy jedziesz autem… (ale nie ćwicz za kierownicą)

TRENING MUSI BYĆ ODBYTY!!
➡️ZASUWAJ Z TEMATEM!! ?

?Mini Lekcja nr 1???

Na co? Po co Ci to?? Co Ci to da??

?Na silny DUP, który jest ważny w każdym INNYM treningu.
(ciężkie treningi ze sztangą, plyometryczne skoki, czy nawet bieganie po bieżnii)

?W dobie dzisiejszego syndromu „braku pośladka”, zrób coś, czego nie zrobili inni – wytrenuj sobie DUP!!

?Prosta postawa, brak bólów lędźwi, odciążony kręgosłup

➡️Opis treningu:

 PS. Więcej, czyli pogłębienie tematu będzie na moim kursie on-line, o którym usłyszycie pod koniec września

 •  na powtórzenia:
  po 20 powtórzeń – 2 serie początkujący;
  3 serie średnio-zaawansowani;
  4-5 serii zaawansowani

LUB jeśli nie masz czasu

 •  na czas: 
  20 sekund ćwiczenia każdej nogi na każdą stronę w 4 seriach i 10 sekund przerwy
  30 sekund ćwiczenia i 15 sekund przerwy
  45 sekund ćwiczenia i 20 sekund przerwy

Powtórz tak 3 Obiegi w obwodzie:

 •  tyłek będzie palił ( i ma paleć!!)
 • udo spłonie ogniem wiecznym (i ma płonąć)

No ma być poprostu OGIEŃ W DUPIE

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu? To chyba najczęstsze pytanie, które zadają mi podopieczni, czytelnicy i fani mojego bloga. To też fraza, która najczęściej wpisujecie w wyszukiwarkę Google.  No nie da się ukryć, że piękny, płaski brzuch jest pewnym synonimem – atrakcyjności, statusu i zdrowia oraz dbałości o siebie.

Czytaj więcej

Szybki Efekt czy Trwała Zmiana?

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments

 

szybkie odchudzanie trwałe odchudzanie

szybkie odchudzanie trwałe odchudzanie

Szybki Efekt czy Trwała Zmiana? Chcesz być piękna i zgrabna tylko na lato, do bikini, na ślub, na imprezę… czy na zawsze? Chcesz mieć płaski brzuch, świetnie czuć się w swojej skórze, być zdrowa i fit… do wakacji, czy na ślub? I chcesz zrzucić fałdki… z brzucha, ramion, ud… w miesiąc?
Mowa oczywiście o „odchudzaniu” i kształtowaniu sylwetki. Mowa oczywiście o „chcę schudnąć szybko”… bo się nie mieszczę w sukienkę, ulubione jeansy, i coś tam jeszcze… Znasz to?

 

To ja zadam Tobie 2 ważne pytania:

 1. Co do tej pory zrobiłaś, żeby osiągnąć swój Cel? 
 2. Jak długo pracowałaś na to, by dojść do aktualenej formy, którą chcesz zmienić? 

 

Tak wiem, wszyscy mi mówią, że „trudne pytania zadaję”…

Wiem też, że żyjemy w czasach „niecierpliwych”, wszyscy mówią „mamy czasy instant”, ja chcę tylko jedno ćwiczenie bo przecież reszta ciała jest Okej, ja chcę tylko na brzuch, albo chcę coś tylko na uda – bo brzuch mam dobry. A uda to jedyny problem. Jakie to życie jest niesprawiedliwe 🙂

 

Z mojej praktyki zauważam mnóstwo błędów, które kiedyś sama popełniałam na drodze do upragnionej sylwetki, a mówiąc o konkretnych przykładach:

 

 • same ćwiczenia brzuszków, same ćwiczenia nóg, same ćwiczenia ramion, …czy czego tam… NICZEGO nie poprawią i nie załatwią. Stracisz tylko czas, zdemotywujesz się i …poddasz po 3ech dniach
 • potem znów kombinujesz… „zacznę biegać” (przecież to jest „na całe ciało”)
 • brzuszki same w sobie nie spowodują spalenia tkanki tłuszczowej z brzucha, natomiast…
 • bieganie działa bardziej na utratę wody w organizmie i szybciej spalisz mięśnie, rozregulujesz metabolizm, niż zadziałasz na piękną sylwetkę, którą chcesz uzyskać
 • jadłospis od dietetyka za koszmarne pieniądze również nie załatwi sprawy…

 

Po tygodniu. Nie wychodzi… Nie ma efektów… Zatem… Kombinujesz dalej:

 • „nie zjem kolacji”,
 • „będę jeść tylko owoce i warzywa”… i kolejny problem się zaczyna.

Będziesz jeść te owoce i warzywa przez całe życie? Jesteś w stanie wytrzymać na takim odżywianiu do końca świata? Mimo ogromnej wiary w ludzi… szczerze… wątpię… nie dlatego, że chcę Ci doje***, a dlatego, że:

 • SZANUJĘ TWÓJ CZAS
 • SZANUJĘ TWOJĄ ENERGIĘ
 • SZANUJĘ TWOJE CIAŁO
 • CHCĘ BYŚ MIAŁA LEPSZE EFEKTY
 • CHCĘ BYŚ PRACOWAŁA EFEKTYWNIE
 • CHCĘ BYŚ MIAŁA Z TEGO WIĘKSZE KORZYŚCI NIŻ TYLKO CIAŁO
 • CHCĘ BYŚ PRZEZ CAŁE ŻYCIE CIESZYŁA SIĘ ŚWIETNĄ SYLWETKĄ I SPRAWNOŚCIĄ

Wyglądaj jak milion dolarów, ale też… zadbaj o swoją młodość i  SPRAWNOŚĆ na starość.

I wiem, że niewielu 20-latków tak myśli. Ba, nawet nie jeden 30-to i 40-to latek myśli, że „do emerytury nie dożyje” (ciekawe skąd to może wiedzieć?).

Odcinanie jedzenia, głodówka, nieefektywne bieganie przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. To typowe błędy dieto-treningowe, które… ja sama kiedyś popełniałam. Pisałam o tym również na moim Fanpage. Ponieważ nie reklamuję się jako „trener, co trenuje od kołyski”… Wiem jednak, jak łatwo schrzanić sobie metabolizm, i jakie są konsekwencje drastycznych rozwiązań. Potem ciężko cokolwiek zrobić z ciałem.

 

Podsumowując: zauważyłam kiedyś jedną tendencję, a mianowicie lubisz się rozdrabniać i bujać z danym tematem, niż wziąść byka za roki i doprowadzić sprawy od początku do końca raz a dobrze. Czyli takie podejście jak ja preferuję: kompleksowo, raz a dobrze, konkretnie. Bez zbędnego rozmieniania się na drobne (tu dieta, tam filmik motywacyjny, gdzieś indziej filmik z prostymi ćwiczeniami, które nie działają).

Jedyna słuszna metoda – to lepsza wersja Ciebie. To budowanie nawyków, to proces kształtowania siebie i charakteru. Wyrywkowe ćwiczenia, wyrywkowe diety, wyrywkowe czytanie artykułów na temat zdrowego stylu życia… O tym zapomnij, jeśli chcesz TRWAŁEJ i SKUTECZNEJ ZMIANY.

Bardzo często słyszę od osób, które ze mną ćwiczą „ja to wiem”, albo osób, które przychodzą do mnie na konsultacje „o, wiem to”… Pytanie: i co z tego, że to wiesz. Skoro

 • nigdy nie przeszłaś/eś procesu i nie masz pojęcia w jaki sposób przebiega dany mechanizm
 • np. mechanizm spalania tkanki tłuszczowej jest dość skomplikowany
 • ludzie rezygnują z sukcesu i odpuszczają, ponieważ łapią się przypadkowych metod, które wcale nie działają na dłuższą metę, przykład: schudłaś na diecie 1500kcal, ale po jakimś czasie waga stanęła w miejscu albo zmieniłaś styl życia/pracy… i powoli kilogramy zaczęły wracać – to znaczy tylko i wyłącznie tyle, że nie odrobiłaś lekcji i nie zrobiłaś dobrze PROCESU, gdyby tak było nie było by problemu z powrotem wagi 🙂 to niby takie proste, ale wcale nie jest

Zastanów się tylko:

 • czy lubisz marnować czas (którego podobno nie masz)
 • czy lubisz marnować pieniądze (których wiecznie Ci brakuje)
 • czy lubisz popadać we frustrację („znowu mi się nie udało”)

Wszystko co robisz wpływa na Twoje zdrowie metaboliczne, hormonalne, a także… psychiczne. Krok po kroku pracujesz na swoje zdrowie, sylwetkę, zdrowe relacje z jedzeniem, ciałem i psychikę…

 

Jeśli rozwiązania, które do tej pory stosowałaś działały tylko na krótką metę – to zmień rozwiązania. Widocznie były nie dopasowane dla Ciebie.

Aby osiągnąć LEPSZE REZULTATY musisz zacząć stosować LEPSZE NARZĘDZIA.

Stosując ciągle te same strategie i taktyki – będziesz mieć cały czas te same rezultaty. Zatem…

 

Zastanów się!! Ty się zastanów – bo TY ROBISZ TO DLA SIEBIE, A NIE DLA MNIE! 🙂 

Przemyśl!! Czego naprawdę chcesz!!

DZIAŁAJ!! Ale działaj skuteczniej!!

Najprostszy przykład, który non stop wraca do mnie na konsultacjach „ja tak zdrowo i mało jem, a nic nie chudnę”. Czy aby napewno? Wskazówka: Polecam ZAPISYWAĆ swoje jedzenie dzień w dzień, przez MIESIĄC!! A zobaczysz, że ponad połowa miesiąca mija Ci na podjadaniu, a Ty nawet nie jesteś tego świadoma.

 

Mogłabym mówić, podawać mnóstwo przykładów, ale jeśli ktoś głęboko od środka nie poczuje, że chce PRAWDZIWEJ I TRWAŁEJ ZMIANY dla samego siebie (bo jesteś dla samej siebie ważna i wartościowa).

To zawsze kończy się to słomianym zapałem.

Wg moich ankiet i rozmów z Wami, moimi podopiecznymi, lub na konsultacjach (a rozmawiam z Polkami z całej Polski i Europy) męczy Was „słomiany zapał”. A czymże on jest podyktowany: coś tam zobaczyłam w internecie, jakiś filmik, jakieś zdjęcie super laski, pomyślałam „o fajnie by było tak wyglądać, zmienić swoje ciało”, i zrobiłam 3 serie brzuszków, po 3ech dniach zapomniałam już o tym…  i w sumie doszłam do wniosku, że po co mi to…

I sedno jest jedno. A to problem jest to CO MASZ W GŁOWIE. Jakie przekonania na temat treningu, diety, dyscypliny w działaniu, siebie, wiary w siebie, skuteczności w swoje działania, i inne, które Ciebie blokują przed dokonaniem zmiany.

Bo jeśli (niby) chcesz dokonać zmian w swojej sylwetce (niby) powinnaś mieć motywację (bo np. ważne wydarzenie Cię czeka), a Twoja motywacja w skali 1 – 10 to  np. 3… to nie ma się co zabierać za trening i dietę.

 

Jeśli chcesz zacząć skuteczną zmianę, musisz wiedzieć PO CO TO ROBISZ, i zaakceptować KOSZTY ZMIANY:

 • koszty emocjonalne
 • koszty czasowe
 • koszty finansowe
 • koszty … (inne, a jest ich wiele)

Emocjonalne – bo czasem będzie bolało, czasem będzie trzeba pokonać strach, wymówki i usprawiedliwienia,  czasem będzie brak motywacji,lenistwo, a czasem trzeba się zmusić do działania, czasem trzeba będzie ustalić priorytety i postawić siebie na pierwszym miejscu (jeśli to Cię przeraża, to znaczy, że trzeba to przemyśleć…)

Czasowe – to, że do tej pory odpuszczałaś szybko, miałaś za każdym razem „słomiany zapał”, ileś tam lat pracowałaś na obecny stan formy (kondycji i ciała), to już nie wróci… ten czas został stracony i musisz to zaakceptować, a tym razem podjąć OSTATECZNĄ I ZDECYDOWANĄ DECYZJĘ o zmianie, krok po kroku, raz na zawsze, bez poddawania się… pomimo przeszkód, pomimo bólu, pomimo utraconego czasu i pomimo tego czasu, który trzeba będzie poświęcić… bo sukces osiąga się POMIMO!! ZAPAMIĘTAJ!!

Finansowe – jak w każdej zmianie, czy to będziesz chciała zatrudnić specjalistę (polecam, aby nie zrobić sobie krzywdy, i nie pogłębić już istniejących problemów posturalnych), organizacja diety, treningów, nowych nawyków, to na początku wydaje się, że dużo kosztuje… jednak przelicz ile wydajesz na rzeczy zbędne, niepotrzebne, bądź takie które marnują Twoje zdrowie (papierosy, alkohol, imprezy, szybkie jedzenie, napoje słodkie, słodycze…) i nie wspierają jakościowo Twojego stylu życia. Gadżety, których nie używasz itp, itd… No i jeszcze jedno… Kto jest odpowiedzialny za Twoje finansowe troski? Odpowiedz sobie. To, że ktoś da Ci bonus, rabat, promocję swojego produktu/usługi nie spowoduje, że Twoje problemy znikną… ZAPAMIĘTAJ!!

 

Nikt nie jest winny Twoim problemom!!

Nikt nie weźmie za nie odpowiedzialności!!

Jedyną osobą, która może zmienić Twoje życie, ciało, umysł – jesteś TY!!

 

 

I pamiętaj: jesteś najpiękniejsza, najwspanialsza bez względu na rozmiar… Dbaj o swoje ciało i jego jakość BEZ WZGLĘDU na kilogramy. Rób to ciągle, zawsze, z głową na karku i nigdy sobie nie odpuszczaj sobie. Robisz to dla Siebie. 

 

Jeśli ten wpis był dla Ciebie przydatny możesz:

 • Będzie mi miło, jeśli dodasz do niego komentarz – czytam i odpowiadam na wszystkie komentarze. Łatwo możesz się o tym przekonać, dodając swój. Zapraszam do dyskusji.
 • Udostępnić ten wpis w swoich Social Media.
 • Śledzić mój FANPAGE  (dołączać do wydarzeń, komentować posty)
 • Dołączyć do GRUPY NA FACEBOOKU (dodawać posty, komentować, brać udział w ankietach i aktywizować się)
 • Obserwować mój INSTAGRAM

 

Nigdy nie będę chuda

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments
nigdy nie będę chuda

nigdy nie będę chuda

Ten wpis jest dla Ciebie, jeśli myślisz, że nigdy nie będziesz chuda. Dlaczego? Bo poniekąd masz rację, a po drugie – postaram się Tobie wybić z głowy marzenia o byciu „chudą laską” i jakimkolwiek „odchudzaniu się” dla efektów. Jeśli więc do tej pory dopadały Cię frustracje, ciągle borykasz się i walczysz ze swoim ciałem, płaczesz po nocach ze względu na nadprogramowe kilogramy i na to, że Twoje ciało odbiega od ideału… to ten wpis ZDECYDOWANIE JEST DLA CIEBIE.
Czytaj więcej

Postanowienie noworoczne czy Cel??

Posted by | MOTYWAACJA | No Comments

metamorfoza patrycji

Wiecie co kocham te noworoczne „postanowienia” stawiane sobie co roku. Nowy rok, nowa Ty. Nowy rok i nowe życie. Nowy rok i nowe postanowienia, no teraz to już będzie zajebiste życie…. i co? Nic z tego nie wychodzi 🙁

 

Tak mówiąc wprost i bezpośrednio (bo po co kłamać?). Uwielbiam te teksty, bo one brzmią tak super medialnie. Ale poza tym nic ciekawego do życia nie wnoszą. Żadnej wartości. Żadnej nauki. Czytaj dalej jeśli chcesz wiedzieć jak zamienić porażki postanowień w sukcesy i zwycięstwa…

 

Czytaj więcej