Ciało to skutek uboczny charakteru!

Posted by | Marzec 20, 2019 | MOTYWAACJA | No Comments
Kształtuj charakter kształtując sylwetkę

Ciało to skutek uboczny charakteru

Zgodzisz się?

Mam na to dowody. I to niezbite. Podczas, gdy KAŻDY CHCE mieć świetny wygląd i extra sylwetkę (chociaż nie każdy wie po co, a to jest najważniejsze), tak dojść do celu potrafią nieliczni…

Dlaczego? 

Z tego powodu iż jest to cel długoterminowy. I solidna osoba jak powie A to powie też B – i idzie do przodu niezależnie od przeszkód. I czy mi się to podoba, czy mi się to nie podoba – idę, robię, zmierzam do celu. Omijam zakręty (wahania nastrojów, upadek na kolano, to że coś chce ukraść moją uwagę). Osoby potrafiące coś osiągnąć to osoby, które potrafią się sfokusować przez dłuższy czas. U innych będzie to przypominać Start i …nie dotarcie do Mety… bo po drodze tyle ciekawych rzeczy… albo dotarcie troszeczkę za późno, ewentualnie rezygnację.

 

I ja też miałam kiedyś z tym problem… 

z dokańczaniem zadań. Z dotarciem do mety. I ja sama tę drogę przeszłam, nieraz wielokrotnie (tak, miałam problem z dokańczaniem zadań, przez co marnowałam: czas i pieniądze) i doskonale mogę ją opisać …gwarantuję, że przejście jej całej gwarantuje bycie INNYM CZŁOWIEKIEM na samym końcu. To jest prawdziwa TRANSFORMACJA. Bo fakt.. życie jest ciekawe, cudowne, ekscytujące.

Ale będąc na ciągłych rozpraszaczach, to bardzo trudno o obowiązkowość i dotrzymanie samemu sobie słowa.  A dotrzymywanie sobie słowa jest jednym z filarów poczucia wartości i głębokie pewności siebie (GŁĘBOKIEJ, nie takiej powierzchownej, którą sprzedaje nam świat)


I tak jak oczywiście ważne są:

– wytrwałość

– cierpliwość

– konsekwencja w działaniu

– nie odpuszczanie sobie

– doprowadzanie spraw do samego końca (gdzie ta Meta?)

(UWAGA!!! Te rzeczy można wytrenować!! Serio!!)

To jakoś nigdzie nie słyszałam, aby ktoś powiedział mi, że ważna jest ZNAJOMOŚĆ DROGI.

A przecież tylko ktoś kto tę drogę zna, będzie mógł być w tej kwestii MENTOREM i Trenerem, który WIE z czym się borykasz na danym jej etapie.

Mało tego taka osoba jest dla mnie bardziej wiarygodna, niż …kolejny trener z internetu. Albo trenerka, która nigdy nawet nie przeszła porządnej redukcji i …co ona tam wie o odchudzaniu 😉

Bo jeśli ktoś nigdy się z tym nie borykał, no to jak może to wiedzieć???????? Nawet nie ma pojęcia o tym co Ty przeżywasz i jak ciężka jest to dla Ciebie droga i praca nad sobą i swoimi słabościami.

Budowa i kształtowanie sylwetki to PODRÓŻ.

I ja bardzo lubię to porównanie. Bo budowa sylwetki przypomina nieraz budowanie biznesu… albo budowanie trwałego związku.. no właśnie… TRWAŁEGO… a nie skoki a greenghoppera z kwiatka na kwiatek 🙂 Bo musisz wiedzieć PO CO TO ROBISZ?

Możesz w życiu przyjąć dwie role i być: DZIECKIEM błądzącym we mgle, szukającym swojego miejsca… albo WŁADCZYNIĄ swojego życia… która nie odwraca wzroku od rzeczy istotnych i ważnych.

Bo bardzo często dla laika nie znającego podstaw funkcjonowania ciała, to podróż …w nieznane.

Okupione momentami zniechęcenia, bólu, beznadziejności, kolejnego zniechęcenia, poczucia „nie wychodzi mi” i braku zadowolenia z efektów …a nawet NIE ZAUWAŻENIA ICH. No bo na tym polega działanie z pozycji uczestnika(dziecka). A jeśli nie zauważasz efektów mniejszych i nie cieszysz się nimi… to istnieje ryzyko, że te większe się nie pojawią, albo …nie zauważysz ich i …olejesz temat. Rozproszysz się. Twój zapał zginie tak szybko jak się pojawił. Zacznie się kolejna rozpusta i powtórka z historii (efekt jojo, szukanie NOWYCH metod, nowych diet, nowych gadżetów, nowych treningów). Tyle, że jest to również, a nawet przede wszystkim temat do przepracowania (Samoocena, pewność siebie, wewnętrzny autorytet  – baaa, skąd ja to wiem??? 🙂 )

Przeszłam tę drogę… jestem sama po 4-ech długich i mozolnych redukcjach. Wiem co to znaczy zniechęcenie. Wiem co to znaczy wahanie nastrojów. Wiem co to znaczy ból „nie widzę rezultatów” i frustracja, która ogania całe ciało i ten wkurw…

Ja zawsze mówię, że prawdziwy charakter człowieka poznajemy po tym jak zachowuje się właśnie po tym jak mu zapał mija 

Ja chciałam być tym człowiekiem właśnie, który zdobywa szczyty, dopina swego, potrafi spiąć tyłek w troki i doprowadzić sprawy do końca. Dlaczego to takie ważne – będę pisać na końcu…

Bo kwestia prawdy i szczerości jest taka, żeby nie tylko osiągnąć szczyt i stanąć na tej górze i wbić swoją flagę, ale również… albo i PRZEDE WSZYSTKIM… UTRZYMAĆ EFEKTY i umieć je pielęgnować. Zejść z tej góry w odpowiedni sposób. A wcześniej zdać sobie sprawę z tego, że jeśli się nie obudzę, to historia z efektem jojo, kolejną nieudaną próbą i powrotem wagi… powtórzy się w przeciągu kolejnych być może lat.

Stara prawda sportów sylwetkowych mówi: schudnąć jest łatwiej, niż utrzymać wagę.  Wiedzą to uczestnicy sportów sylwetkowych, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania, zaburzony obraz siebie i inne… problemy hormonalne.😉 Widzą

A więc proces docierania do celu, to NIE JEST TYLKO TRENING I DIETA, to COŚ WIĘCEJ!! To kształtowanie SIEBIE od środka, budowanie swojego własnego kredo, swojego kręgosłupa moralnego, swoich zasad, dotrzymywanie SOBIE danego słowa i to jest prawdziwy SZACUNEK do siebie i swojego ciała… to jest prawdziwa pewność siebie, to jest wysoka samoocena (jestem tego warta!) 

Co Ty na to?

Czy jesteś gotowa na taką podróż?

Ja z przyjemnością mogę być dla Ciebie Mentorem na tej drodze…

Daj mi tylko znać – robię casting na kolejną grupę wsparcia: BODY TRANSFORMATION, która rozpocznie się w pierwszym tygodniu kwietnia (5.kwietnia)
Będziemy krok po kroku dążyć do idealnej sylwetki stosując KONKRETNE i przetestowane w praktyce narzędzia…
Przetestowałam ten program już z kilkoma grupami i efekty są świetne. Jeśli masz w sobie gotowość do działania. Chęć trwałych zmian.
Daj mi znać! Liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzę selekcję i współpracuję tylko z wybranymi osobami. Napisz do mnie: emilia.trenerka@gmail.com 
zawalcz o siebie! podam Ci szczegóły współpracy
Uwaga WIDZĘ CIEBIE!! 
Kształtuj charakter kształtując sylwetkę

Ciało to skutek uboczny charakteru

About Emilia Warakomska

Leave a Reply