Emilia Warakomska – Peak Performance, Trener, Szkoleniowiec

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Posted by | sierpień 30, 2018 | MOTYWAACJA | No Comments

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu? To chyba najczęstsze pytanie, które zadają mi podopieczni, czytelnicy i fani mojego bloga. To też fraza, która najczęściej wpisujecie w wyszukiwarkę Google.  No nie da się ukryć, że piękny, płaski brzuch jest pewnym synonimem – atrakcyjności, statusu i zdrowia oraz dbałości o siebie.

Jednak samo pytanie Jak pozbyć się oponki na brzuchu?  jest pytaniem błędnie postawionym, bo to tak jakby zapytać „ile kosztuje samochód”. Nie ma jednej odpowiedzi i będą one rożne w zależności od modelu, marki, stanu zużycia, roku produkcji, i wielu innych zmiennych. Tak samo tutaj, aby odpowiedzieć na pytanie jak pozbyć się oponki na brzuchu trzeba poznać wiele zmiennych, od których będzie zależeć odpowiedz.

Nie jednem psu burek

Pierwsza zmienna, którą trzeba ustalić aby poznać odpowiedź, to: ILE TEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ tam zalega? Bo punkt wyjścia determinuje jakie działania należy podjąć aby pozbyć się oponki z brzucha. Inna kwestia, i również ważna, to to Z CZEGO WYNIKA ta oponka (czy jest to bardziej opuchlizna, czy duża warstwa tkanki tłuszczowej). A kolejna ważna kwestia to: JAK DŁUGO zalega oponka na brzuchu. To z technicznych rzeczy 3 najważniejsze.

Przykład z życia:  jeśli – grubość oponki, uchwyconej palcami ma około 3 do 5 cm, czyli jakieś 25% tkanki tłuszczowej… to tutaj trzeba podjąć odpowiednią strategię, która w całości zniweluje tę oponkę. Jeśli jest jej więcej, i na przykład nie jest to tylko tłuszcz w okolicy pępka, ale również kilka fałdek tłuszczowych powyżej pępka – tu już strategia działań będzie wyglądała zupełnie inaczej.

Są to jak najbardziej sprawdzone przeze mnie działania w praktyce, które stosowałam zarówno na sobie, jak i na swoich podopiecznych. Nie ma tu żadnych teorii książkowych, opieram się w stu procentach o praktykę.

Czy ćwiczenia pomogą pozbyć się oponki na brzuchu?

99% osób, które szukają odpowiedzi na to pytanie, pierwsze co próbuje robić, to szuka „najlepsze ćwiczenia na brzuch”. Myślenie jest w kierunku takim, że ćwiczenia spowodują, że brzuch stanie się szczuplejszy i w ten sposób można pozbyć się oponki na brzuchu

No i tu jest ogromny błąd, bo to tak nie zadziała… i już tłumaczę dlaczego.

A jeśli mi nie wierzysz (masz prawo mi nie ufać, mimo tego, że zaufało mi już tysiące osób, a ja sama jestem po 4-ech redukcjach i przepaliłam tłuszcz na setkach podopiecznych) możesz to łatwo zweryfikować i już Ci tłumaczę jak:

– Czy masz szczupłe ramiona od dźwigania zakupów?
– Albo szczupłe łydki i uda od samego chodzenia?? Przeciez duzo chodzisz….

 

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Ćwiczenia – To nie magiczny zabieg!!

Gdyby ćwiczenia same w sobie spalały oponkę, czy zgromadzony tłuszcz na danej części ciała, to działało by to na zasadzie „liposukcji”. Czyli w miejscu ćwiczonym tłuszcz spala się od ćwiczeń, a w każdej innej zaniedbanej i nie ćwiczonej części ciała (a każdy takową posiada!!) – tłuszcz jest. Hm… no to chyba tak nie działa, zgadzasz się…

Liposukcja oczywiście może być jednym ze sposobów i odpowiedzią na  pytanie Jak pozbyć się oponki na brzuchu? dla osób z bardzo zasobnym portfelem i mających dużo czasu na rekonwalescencje czy tez dyskomfort skutków ubocznych, mogących wystąpić w przyszłości. Jednak jest to ingerencja chirurgiczna, i mało satysfakcjonujący wynik końcowy. A raczej – może i satysfakcjonujący, ale mniej wartościowy niż ten osiągnięty własnymi siłami – a to działa ogromnie na psychikę ludzką i poziom szczęścia i satysfakcji.

Jeśli kiedykolwiek w przeszłości schudłaś, to proces chudnięcia wyglądał w ten sposób, że w pierwszej kolejności malały obwody – ramion, klatki piersiowej, biust, i twarz stawała się szczuplejsza, oraz część brzucha od żeber do pępka… im niżej w dół tym ciężej spala się tkanka tłuszczowa u Kobiet. Ten proces mam ogarnięty w małym palcu i mogłabym o nim opowiadać godzinami….

 

I teraz pytanie – raczej nie wykonywałaś ćwiczeń twarzy, aby zrobiła się smuklejsza… (???)
Raczej też nie wykonywałaś dużej ilości serii pompek, aby malał Ci biust… (???)

 

No i na takiej samej zasadzie szukanie ćwiczeń na spalanie oponki z brzucha jest BEZCELOWE, bezskuteczne i jest to zwyczajne marnowanie czasu.

Są inne, o wiele bardziej skuteczne sposoby na to , by pozbyć się oponki na brzuchu i wcale nie są one skorelowane z ćwiczeniami na tę część ciała. A o tym na ile ważne są ćwiczenia powiem tyle… ja bardzo rzadko robię wszelkiej maści brzuszki, skłony brzucha itp… i również bardzo rzadko robię takie ćwiczenia na moich treningach personalnych 1:1 z podopiecznymi, a mimo to brzuchy moich podopiecznych wyglądają o niebo lepiej.

Ale o tym za chwilę…

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak powstaje oponka na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu? Kolejne pytanie, które determinuje odpowiedź to – jaka jest przyczyna tego, ze mięśnie brzucha się otłuszczają? Im lepiej poznasz przyczynę, tym lepiej wyeliminujesz skutek.

Najczęściej problem dotyczy 2-óch grup osób:

1. Osób o WYSOKIM POZIOMIE STRESU i wydzielający się przez to kortyzol 

2. Osób z ZABURZONĄ GLIKEMIĄ (podwyższone wyniki norm funkcjonalnych glukozy i insuliny na czczo)

Jeśli zauważasz u siebie, że masz masywniejsze ramiona?
Jeśli wkurzasz się, że masz zaokrąglona buzie?
Jeśli zauważasz u siebie, że masz zatłuszczony kark?

To właśnie skutek podwyższonego kortyzolu, który nie zawsze w wynikach badań krwi lub śliny może się pokazać…

Problem też może pojawić się gdy występują:

ZABURZENIA HORMONALNE spowodowane albo autoimmunologią, albo stanami zapalnymi, albo alergiami, albo innymi genetycznymi czynnikami…

Generalnie kortyzol powoduje, że większość tkanki tłuszczowej ląduje w okolicach brzucha.
Jeśli masz genetyczne predyspozycje do odkładania tłuszczu w tych rejonach, to kolejny powód do zrobienia badań (kortyzol, glikemia), a potem klucz do znalezienia optymalnego sposobu na skuteczniejsze działania by pozbyć się oponki na brzuchu.

Oponka na brzuchu? Czy tłuszcz oporny?

I trzecia kwestia – jeśli już długoo prowadzisz zdrowy styl życia, redukcję tłuszczu i dużej
części balastu tłuszczowego się pozbyłaś, a nadal zalega tłuszcz wokół pępka, a Ty dalej szukasz sposobów na to Jak pozbyć się oponki na brzuchu… to bardzo możliwe, że dokucza Ci  tzw.
tkanka tłuszczowa oporna. Dotyczy ona w szczególności miejsc takich jak:

 •  dolna część brzucha (podpępkowa)
 •  miejsce pod pośladkami
 •  miejsce pod kolanami
 •  tzw. bryczesy
 •  tzw. boczki

To tzw.poduszki tłuszczowe, których trudno pozbyć się przy pomocy treningu i diety (nawet bardzo restrykcyjnej) ponieważ struktura i budowa poduszek tłuszczowych uniemożliwiają spalenie i wydalenie trójglicerydów.

Jednak to temat na zupełnie inny wpis, bo mam na to sprawdzona strategie działania jak pozbyć się tłuszczu opornego. Oprócz oczywistej wytrwałości i odpowiednio długiego czasu prowadzenia redukcji… Jeśli chcecie go poznać dajcie koniecznie znać w komentarzu, abym wiedziała, ze temat jest dla Ciebie interesujący…

Jak zatem pozbyć się oponki na brzuchu?

1. Naturalnie wydaje nam się zastosować dietę i trening, i to oczywiście jest fundamentem dla organizmu, ale NIE TYLKO!! Nie fiksuj się tylko na diecie i treningu.

2. Bardzo ważne są: REDUKCJA STRESU, medytacja, chillout, filozofia fuck it, może terapia, ćwiczenia redukujące stres, może wyjazd do Indii i medytacja z mnichami

3. Redukcja niebieskiego światła (laptop, pc, smartfon)

4. REGULACJA RYTMU DOBOWEGO!!

5. Dla odważnych i wariatów: Odetnij się od cywilizacji, żyj w zgodzie z naturą!! 😀 …przynajmniej na kilka dni, a zobaczysz jaka jest różnica

Czyli wszystko to na czym opieram swoją pracę trenerska: HEALTH & BODY bo i jedno i drugie powinno iść w parze w sposób holistyczny…

Począwszy od mentalności, emocji, przez pracę z ciałem i naukę umiejętności takich jak ćwiczenia fizyczne i odpowiednie nawyki żywieniowe!!

Mój brzuch też wygląda różnie w zależności od …aktualnych życiowych możliwości… Płaski brzuch, to nie jest coś co jest dane raz na zawsze, co zrobisz raz i będziesz mieć efekty do końca życia, te efekty musisz jeszcze umieć utrzymać i pielęgnować… a to proces dłuższy niż samo osiągnięcie celu.

Jestem ciekawa jakie masz przemyślenia po przeczytaniu tego wpisu.  Koniecznie zdradź mi je w komentarzu pod tym wpisem. Iiiiii poczekaj bo to jeszcze nie koniec opowieści  o tym, Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, to zapisz się na mój bezpłatny webinar pt. „Sekrety spalania tłuszczu” (KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ)

 

 1. Dowiesz się jak wejść w tryb spalania tkanki tłuszczowej
 2. Dowiesz się Jak pozbyć się oponki na brzuchu?
 3. O tym jakie strategie są skuteczne w spalaniu tkanki tłuszczowej – jakie treningi, jakie modele diety i jak sprawdzać, czy idziesz w dobrym kierunku (a są tylko 3 modele diety)
 4. O tym jak ułożyć proces w taki sposób, aby organizm doprowadzić do spalenia opornego tłuszczu
 5. Jak spalić tłuszczyk oporny i jakich strategii użyć
 6. Jak wygląda krzywa spalania tłuszczu
 7. Dlaczego i kiedy ludzie się poddają – błędy i mity w redukcji, czyli czego nie wiesz, a co oddala Cię od Twoich celów i formy marzeń
 8. I wiele, wiele innych….

O tym jak sprawić by nie tylko spalić oponkę i niechciany tłuszcz, ale i przede wszystkim jak utrzymać efekty dowiesz się na Webinarze.

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

About Emilia Warakomska

Leave a Reply