Emilia Warakomska – Peak Performance, Trener, Szkoleniowiec

Motywacja w odchudzaniu i nie tylko

Posted by | maj 30, 2013 | MOTYWAACJA, TRENING | No Comments

Motywacja w odchudzaniu jest w dzisiejszych czasach bardzo często poruszaną kwestią. Napisano o niej wiele, powiedziano jeszcze więcej. Jeśli więc jesteś osobą, która często zmaga się z brakiem motywacji,  rozpoczyna treningi, dietę, ale nie potrafi dotrwać do końca, albo ciągle borykasz się z tym, że nie potrafisz zacząć, ponieważ brakuje Ci motywacji, to koniecznie przeczytaj ten wpis. Pomoże Ci on zrozumieć jak działa mechanizm motywacji i jak pokonać wroga, który zamiast wspierać, niszczy Twoje działania.  

Zawszę mówię, że Trening kształtuje nie tylko ciało ale i umysł. A świat reaguje na to co robisz, a nie na to co myślisz. Dużo więcej na ten temat przeczytasz w moim wpisie na temat mitów motywacji.

Przeczytasz tam o motywacyjnym haju, który niewiele ma wspólnego z tym, żeby działać skutecznie, albo dotrwać do końca założonego planu. Przeczytasz tam również jak to zrobić, aby motywacja działała na Twoją korzyść, zamiast Ci przeszkadzać. Dowiesz się jaki jest czynnik, który decyduje o sukcesie, i jest o wiele ważniejszy niż poszukiwania motywacji. Zrozumiesz w końcu co decyduje o tym, że jedni się poddają, a niewielka część osób jest w stanie dotrwać do końca. Zapraszam cię zatem do przeczytania wpisu na temat mitów motywacji. 

 

Od czego zacząć ?

Jeśli masz określony cel do zrealizowania, np. chcesz schudnąć, albo ujędrnić ciało i zyskać fit sylwetkę, jak również dotyczy celów w innych kontekstach życia dokładnie na takiej samej zasadzie. To pierwsze co powinnaś chcieć zrobić, to działać i wyrzucić ze słownika niepotrzebne wymówki:

„nie chce mi się”, „nie dzisiaj”, „nie mam odpowiednich butów”, „nie jestem zbyt silna”, „za daleko”, „nie dam rady”, „to jest zbyt trudne”, „boli mnie tam, strzyka mi tu to tego nie zrobię”, „sama nie pójdę”, „poczekam na koleżankę” itp

Co Ci to da?

Kilka bardzo istotnych rzeczy. Uczyni Cię silniejszą/ym niż własne wymówki. Doda Ci wzrost wewnętrznej mocy, siły oraz determinacji. Każde takie pokonanie wewnętrznej niemocy spowoduje wzrost Twojej pewności siebie i poczucie, że sprawujesz kontrolę nad swoim życiem. Zrób to zatem dla siebie i ZACZNIJ OD DZISIAJ.

Odpowiedz sobie na pytanie: Co spowoduje trwanie w wymówkach?

Sukces jakkolwiek go zdefiniujesz, wiąże się z pokonywaniem mniejszych bądź większych wewnętrznych słabości i wymówek. Wymówki jedynie odciągają Twoją uwagę od ważnych spraw i rozwiązań. Skupiasz się nie na tym, co powinnaś. Wymówki NIGDY Ci nie pozwolą na zmianę, albo efektywne działanie.  Dlatego zamiast na wymówkach skup się na dwóch kwestiach:

  • jakie będą konsekwencje, gdy nie będziesz działać

  • jakie będą pozytywne skutki, gdy zabierzesz się do roboty

 

 

Poznanie odpowiedzi na te 3 pytania skutecznie wspomoże realizację Twojego planu:

  • PO CO

  • Jakie będą konsekwencje

  • Jakie będą pozytywne skutki

 

W komentarzu możesz dopisać jakie jeszcze masz problemy z motywacją oraz daj mi koniecznie znać, czy ta wiedza i ćwiczenia były dla Ciebie pomocne?

 

PS. Żeby zmienić ciało, musisz zacząć działać.

PS. 2. Żeby być bogatym musisz zrozumieć naturę pieniądza i zacząć działać jak bogaty człowiek 🙂

 

A więc zacznij DZIAŁAĆ – trzymam za Ciebie mocno kciuki.

 

http://www.youtube.com/watch?v=50AOV9074D4

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to dodaj komentarz i zastosuj moje zasady, aby cieszyć się jędrnym i płaskim brzuchem. ?

A jeśli chcesz więcej wartościowych informacji to zapisz się na moje szkolenie, z którego dowiesz się jak przejść od wiedzy do działania. Dołącz do 5 tys. osób, które przeszło mój kurs i ciesz się świetnymi rezultatami.

Możesz również dołączyć do grona osób, które wypełniły Ankietę i dowiedziały się, jakie błędy muszą wyeliminować, aby ćwiczyć bardziej skutecznie.

About Emilia Warakomska

Leave a Reply