3 Najważniejsze zasady skutecznego odchudzania

Posted by | Listopad 11, 2013 | MOTYWAACJA | No Comments

Dzisiaj chciałam Ci opisać 3 najważniejsze zasady skutecznego odchudzania i budowania super sylwetki. Są one super ważne dlatego, że stanowią podstawę, FUNDAMENT holistycznego podejścia do sylwetki, w który Ja głęboko wierzę i promuję.  Wierzę również w to, że te zasady znajdują zastosowanie w osiąganiu każdego innego celu, jaki planujecie osiągnąć w swoim życiu.

1. Bardzo ważna zasada:

MUSISZ NAPRAWDĘ CHCIEĆ ZMIANY SWOJEJ SYLWETKI

Musisz naprawdę CHCIEĆ zmienić swoje ciało, czy to chcesz stracić tłuszcz, czy wyrzeźbić sylwetkę.
Nie wystarczy tylko to, że jesteś niezadowolona ze swojej sylwetki, nie wystarczy że ciągle narzekasz na swoje ciało.

Musisz mieć pasję, musisz czuć pęd do zmiany. To, co może Ci pomóc w utracie wagi, jest WYPISANIE WSZYSTKICH POWODÓW:  dlaczego chcesz zmienić swoje ciało, dlaczego chcesz schudnąć i co Ci to tak naprawdę da?

Zrób to ćwiczenie a odkryjesz swoje wewnętrzne powody, które dadzą Ci POWERA DO ZMIANY!!

Zastanów się więc już dziś: DLACZEGO CHCESZ TO ZROBIĆ? Dlaczego chcesz schudnąć i dlaczego chcesz wyrzeźbić się?

Powody, które wypiszesz powinny dać Ci pasję i pęd do działania.

Ja jeśli nie mam celu, nie ustalę go sobie, i nie chcę go osiągnąć to nie będę pracować na to tak mocno jak się tylko da, aby to osiągnąć. Szczerze powiedziawszy, to bez ustalonego celu, będę się poprostu OPIERDALAĆ 🙂

Będę udawać, że się zdrowo odżywiam i ciężko trenuję, bo nie mając motora napędowego i wewnętrznej chęci przemiany ciężko przełamać codzienne schematy.

Więc pomyśl o tym, wypisz swoje powody, które zmotywują Cię do działania i do konkretnej zmiany. Przestań narzekać, to do niczego dobrego nie prowadzi!!

2. Bardzo ważna zasada:

GOTOWOŚĆ ZMIANY I AKCEPTACJA TRUDNOŚCI

Bardzo ważne jest by być gotowym na tę zmianę, którą chcesz osiągnąć. Chodzi nie tylko o przygotowanie fizyczne, bardzo ważne jest przygotowanie mentalne. Przygotuj się na to, że sukces w osiągnięciu wspaniałej sylwetki nie przyjdzie nagle, piękna sylwetka nie zapuka do drzwi pewnego dnia, nie złapie Cię za rękę i nie powie: chodź do mnie. Podpowiem Ci: TAK NIE MA!! Nastaw się na to, że to będzie walka o siebie!!

Tak naprawdę znowu można to ubrać w kontekst całego życia. Walka o piękną sylwetkę, jest WYZWANIEM. Tak jak wszystko jest wyzwaniem w życiu, to normalne. Albo to wyzwanie podejmiesz, albo odpuścisz!!

Nastaw się na to, że podejmiesz tą walkę, że przejdziesz przez te niedogodności, weźmiesz byka za rogi, podejmiesz wyzwanie i TYLKO WTEDY WYGRASZ. Wygrasz nie tylko walkę o super ciało, ale staniesz się zupełnie inną osobą 🙂 NASTAW SIĘ NA ZWYCIĘSTWO!!

Nie mówię, że będzie łatwo, ale na pewno będzie warto!! Zaakceptuj to, że nie będzie łatwo, że będzie czasem bolało, bo akceptacja tak naprawdę sprawia, że wszystko staje się łatwiejsze 🙂

Zobaczysz też, że o wiele lepiej się poczujesz. Rozwijanie ciała sprawia, że umysł sięga dalej 🙂

Wiele osób niestety nie podejmuje wyzwania, gdyż wydaje im się, że trening czy dieta są tak trudne, że nie podołają. Tak naprawdę nie wiedzą czego się spodziewać. Więc nie podejmują w ostateczności wyzwania. Jak myślisz, czy unikanie to jest dobre rozwiązanie?

Tak, trening często jest wyzwaniem dla ciała i umysłu, dieta również, bo musisz zwracać uwagę na to co jesz, uważać na podjadanie i przetworzone żarcie.

Nawet dla mnie trening jest czasem trudny, ja też mam czasem ochotę na coś niezdrowego. To normalne, nie jestem człowiekiem 🙂 Jednak traktuję to jako wyzwanie, uwielbiam to robić, jest to moja pasja i kocham zmieniać swoje ciało na lepsze!! A jeszcze bardziej kocham to uczucie, gdy wiem, że dokonałam tego co sobie obiecałam.

Dlatego właśnie tak bardzo ważny jest punkt 1 : musisz tego naprawdę chcieć!!!!!

3. Bardzo ważna zasada:

MUSISZ WIERZYĆ, ŻE CI SIĘ UDA!!!!!

Zaufaj sobie, że osiągniesz cel, który sobie zamierzyłaś!! Przecież jest to cel, który NAPRAWDĘ CHCESZ OSIĄGNĄĆ (zobacz 1 zasada). Musisz  głęboko wierzyć w tę zmianę!!. Zachęcam Cię do tego byś uwierzyła, że WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!! Nawet jeśli jest to trudne dla Ciebie, bo od zawsze borykasz się z nadprogramowymi kilogramami.

Nothing is impossible, everything is possible 🙂

Musisz uwierzyć w to, że treningi, które wykonujesz zdziałają cuda. Ja gdy trenuję zawsze ufam, poprostu WIEM że tak się stanie 🙂 Moje treningi zdziałały cuda już z nie jednym ciałem, zdziałają i z Twoim 🙂

Zaufaj też w to, że Twoje żywieniowe nawyki, pomogą Ci osiągnąć ten cel.

Podsumowując: miej zaufanie, wiarę w siebie,  to cechy, które pomogą Ci osiągnąć Twój wymarzony cel.

Pozytywne nastawienie to podstawa, a piękne ciało zaczyna się w głowie!!

Tak, tak. Być może słyszałaś wiele razy: odchudzanie zaczyna się w głowie!!

Ja jednak idę o krok do przodu i uważam, że to wymarzona sylwetka zaczyna się w głowie 🙂

Fokus maksymalny na przyszłym efekcie, zmaksymalizuje osiągnięcie celu.  Skoro już wiesz, że te 3 zasady są bardzo ważne, aby uzyskać wymarzony cel.  Pamiętaj, że możesz osiągnąć wszystko co tylko zechcesz, jeśli będziesz mieć odpowiedni mind-set, czyli nastawienie. Jest to absolutna podstawa, ale to już chyba wiesz 🙂

Gwarantuję Ci, że jeśli zastosujesz tylko te 3 zasady, to o wiele szybciej osiągniesz wymarzoną sylwetkę, będziesz szczęśliwsza i bardziej zadowolona z siebie, a o to w tym wszystkim chodzi 🙂

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że zmotywowana jak nigdy pójdziesz z tymi 3 krokami po swój sukces.

Tylko pamiętaj, aby  koniecznie się pochwalić!!

Mocno 3mam kciuki i czekam na TWOJE EFEKTY 🙂

About Emilia Warakomska

Leave a Reply