Emilia Warakomska – Peak Performance, Trener, Szkoleniowiec

4 największe błędy odchudzania!

Posted by | czerwiec 27, 2017 | MOTYWAACJA | 6 komentarzy
4 największe błędy odchudzania

4 największe błędy odchudzania

 

Poznaj  4 największe błędy odchudzania. 

Ciągle się odchudzasz i masz już dość? Błądzisz po omacku i nie wiesz za bardzo co robisz źle? Z tego wpisu dowiesz się, jakich 4 błędów konkretnie unikać, jeśli chcesz wyjść z pułapki ciągłego odchudzania, efektu jojo i poczucia porażki. Jeśli chcesz zacząć zmieniać swoje ciało raz na zawsze. Musisz zacząć traktować to poważnie.

Tylko 4 największe błędy odchudzania??

Oczywiście błędów odchudzania jest więcej niż tylko 4 i dotyczą kilku kontekstów, nie sposób wymienić je wszystkie w jednym poście blogowym. Ponieważ samo odchudzanie to PROCES i powiem więcej – raczej w Polsce nie spotkałam się z takim podejściem, w którym podchodzono by do niego kompleksowo, strategicznie i …z wdziękiem… 🙂

Ponieważ odchudzanie to PROCES (ułożony krok po kroku, w odpowiedniej kolejności), więc potrzebne są NARZĘDZIA (trening i dieta, odpowiednio dopasowane pod typ sylwetki i daną jednostkę osobową), a także WSPARCIE, tj. MOTYWACJA, a raczej zmiana nastawienia psychicznego, zmiana przekonań, i wierzcie mi (bądź NIE) wspomaganie tego etapu jest niezwykle istotne. O czym przekonałam się nie tylko na własnym przykładzie, ale i na przykładzie moich podopiecznych.

Samo to, że podchodzisz do tego po omacku, błądzisz, słuchasz kilku porad/różnych trenerów, dietetyków, zewsząd z różnych źródeł – już jest błędem, który powoduje, że Twoja uwaga zostaje niepotrzebnie rozproszona. A Ty zamiast skupiać się dążyć konsekwentnie do Celu, to ulegasz takim mikro-wpływom, które chcą pochwycić Twoją uwagę…

4 największe błędy odchudzania

4 największe błędy odchudzania

 

Aby osiągnąć trwały, mierzalny i długofalowy efekt potrzebujesz STRATEGII DZIAŁANIA. Nie wystarczy tylko ćwiczyć, czy zdrowo się odżywiać (jest różnica zasadnicza pomiędzy ćwiczeniem a TRENINGIEM, i jest różnica pomiędzy tzw. „zdrowym odżywianiem” a dietą redukcyjną.

O tym jak to zrobić RAZ A DOBRZE – będzie kurs on-line. Ponieważ bardzo nie lubię, i jest to niezgodne ze mną, dawanie rad na temat odchudzania, od tak, dla pisania, bo z doświadczenia wiem, że każdy jest INNY i będą działać na niego różne rzeczy. Z mojego kursu krok po kroku dowiesz się, jak powinien taki proces wyglądać, dam Ci narzędzia, i z sukcesem zrealizujesz swoje cele. O Kursie będę informować w mejlach – więc czym prędzej zapisz się, przy okazji pobierając PREZENTY (mam nadzieję, że lubisz).

Dlatego skoro znasz już moje podejście śmiało napiszę, że są to:

Pierwsze 4 NAJWIĘKSZE błędy odchudzania

Aby raz na zawsze skończyć z wiecznym byciem na diecie cieszyć się wymarzoną sylwetką (bez efektu jojo), przestać błądzić i szukać informacji w gąszczu i z opadniętymi rękami myśleć/mówić „no to ja już nie wiem co jeść/ćwiczyć” i w związku z tym NIE podejmowawszy żadnych czynów – z pomocą przychodzi dzisiejszy post i moje produkty!

 

#1 BŁĄD ODCHUDZANIA z 4ech największych błędów odchudzania

Brak jasno sprecyzowanego Celu.  „Chcę schudnąć, żeby dobrze się czuć” nie wystarczy. Dlatego właśnie „postanowienia noworoczne” się nie sprawdzają. Bo są tylko postanowieniami „fajnie by było, gdyby”… No a jeśli chcesz znaleźć nową pracę, czy zdobyć nowe umiejętności, to też tak działasz?

Tak samo jest tutaj. Może odchudzenie to nie jest tak wzniosły cel, jak zarobienie kasy, czy zdobycie nowej pracy, czy budowa domu… Ale TO TEŻ CEL. I jeśli poważnie podejść do tego tematu, to zdobędziesz nie tylko świetną sylwetkę, ale mnóstwo zdrowia, satysfakcji, jak i …mocnego charakteru i zmienisz przekonania na swój temat. Zaakceptujesz się bardziej. Polubisz się bardziej. Będziesz z siebie bardziej zadowolona/y. A nowy wizerunek może przysporzyć Ci, nie tylko samozadowolenia, ale …może właśnie więcej pewności siebie przy szukaniu tej pracy, zarabianiu tej kasy i budowaniu tego domu?!! JESTEM TEGO PEWNA!!

CEL musi być SMART. Ma mieć datę ważności, ma mieć wszelkie cechy dobrze uszczegółowionego celu, co też czynię na Konsultacjach z moimi  podopiecznymi. I jest to jeden z kroków na Mapie dojścia do wymarzonej sylwetki. 

W życiu natomiast w 99% przypadków Kobiety (i Mężczyźni) przychodzący do mnie na konsultacje, tak naprawdę …same/i nie wiedzą czego chcą. Często słyszę: „chcę się wyrzeźbić, ale nie chcę mieć mięśni”, „chcę schudnąć, ale nie chcę wyrobić sobie mięśni”, „chcę schudnąć tylko z brzucha”, albo „chcę schudnąć tylko z ud i pośladków”. To brzmi jak pobożne życzenia, a nie konkretny CEL, który chcesz osiągnąć. Bez sensu szukasz motywacji, jeśli sama nie wiesz, do czego chcesz się motywować. A więc ustalenie Celu, powinno być pierwszym krokiem do jego osiągnięcia. No jest to konkretnie wytłumaczone na moim Kursie.

#2 BŁĄD ODCHUDZANIA z 4ech największych błędów odchudzania

Brak Zindywidualizowanego Planu Treningowego. Jest to wynikiem powyższego właśnie punktu 1-szego 🙂 Inaczej będziesz „ćwiczyć” (cudzysłów zamierzony), gdy chcesz schudnąć, inaczej gdy chcesz poprostu zadbać o zdrowie, zupełnie inaczej gdy będziesz chciała przebiec maraton,  zupełnie inaczej gdy będziesz chciała mieć jędrne ciało bez cellulitu, lepszą kondycję, lepszą elastyczność, lub skorygować wady sylwetki.

Niestety obserwując Kobiety na siłowniach, czytając mejle od Was, przeprowadzając z Wami setki Konsultacji  – słyszę o treningach z kartki, treningach z Mel B, treningach z YT, albo innych takich. Na siłowniach najczęściej kobiety ograniczają się do maszyn Cardio: bieżni, orbitreków, stepperów, itp, albo do strefy maszyn oporowych. Wiąże się to z tym, że albo jest brak pewności „czy dobrze wykonuję ćwiczenia”, albo/i też to, że „po co robię te ćwiczenia”.

To jest właśnie błądzenie po omacku, taki trening ani  nie jest efektywny, ani nie przynosi upragnionych rezultatów. Mało tego – marnuje Twój CENNY CZAS, którego już potem nie odzyskasz. Podczas moich konsultacji dokładnie omawiam, jak powinien wyglądać Trening do danego celu, pod Twój konkretny typ sylwetki i – co najważniejsze – Twojego trybu codziennego życia. Bo inaczej trenuje się osobę, która siedzi przez cały dzień w biurze przed komputerem, a zupełnie inaczej, gdy ktoś ma pracę np. fizyczną.

 

Uff… żyjesz? Połowa za nami. A ja mogłabym tak godzinami opowiadać o tych kwestiach. Mam nadzieję, że żyjesz, jest to dla Ciebie interesujące i otwiera Ci oczy szerzej i daje kopa motywacji i odwagi DO ZMIAN. Bo do zmian POTRZEBA WŁAŚNIE ODWAGI.

 

4 największe błędy odchudzania

4 największe błędy odchudzania

OKEJ… Jedziemy dalej z tematem

Pierwsze 4 największe błędy odchudzania

Kolejne 2 błędy na tej podstawowej liście, to:

#3 BŁĄD ODCHUDZANIA z 4ech największych błędów odchudzania

Brak Zindywidualizowanej Diety na Redukcji. Dieta z gazety, z szablonu u dietetyka, dieta od takiej czy innej gwiazdy, aktorki, piosenkarki, czy kogoś tam. Tzw. DIETETYKA POP. I jeszcze jedno: „Zdrowo się odżywiam i nie chudnę” (pisałam o tym na moim fanpejdżu). Zdrowe odchudzanie, a dieta przy której schudniesz, stracisz tkankę tłuszczową i wszystkie fałdki może się nieco różnić. A nawet POWINNA. Zwłaszcza jeśli do zrzucenia masz od 5 – 10 – 15kg… Nie wystarczy się zdrowo odżywiać. Trzeba wejść w Tryb Spalania Tkanki Tłuszczowej (o tym też pisałam).

Nieznajomość tych różnic prowadzi właśnie do frustracji.

I jeszcze jedno… Jeśli nie znasz swojego organizmu, to na jakiej podstawie łapiesz się za diety z gazet? Masz zupełnie inne potrzeby niż Twoja koleżanka, to dlaczego korzystasz z jej planu? Jest jasne, że TO NIE ZADZIAŁA!! To tak, jakbyś chciała płacić takie same podatki, co sąsiadka zarabiająca 3xwięcej

I jeszcze drugie…  Jeśli po kilku dniach diety u dietetyka, rzucasz się na… serek danio, (albo cokolwiek innego) – to błąd. Przechodzisz na dietę, a  potem …tęsknisz za jedzeniem, którego sobie odmawiasz? To znak, że dieta jest źle zbilansowana, albo… trzeba przepracować w głowie przekonania. Trzeba również pamiętać, iż niemożliwe jest zmienić dietę z dnia na dzień. To zawsze kończy się źle. Dieta powinna być częścią strategii działania. Robiąc to co do tej pory, będziesz osiągać dokładnie te same rezultaty. Aby osiągnąć INNE rezultaty, trzeba zmienić czynności codzienne.

Poza tym… dieta (jak i cały plan odchudzania skutecznego) powinna być budowana w oparciu o bardzo szeroki wywiad… same dane takie jak wzrost, wiek, poziom BF i aktywność fizyczna, to bardzo mało. Ja biorę pod uwagę STAN ZDROWIA (na podstawie badań, a nie tylko „zapewnień” podopiecznych „tak, tak robiłam pół roku temu – wszystko jest dobrze”) 😀 , Styl Życia, dotychczasową dietę i DOTYCHCZASOWE historie odchudzania (!!!!!). Jeśli takie były – to bardzo mocno wpływa na rodzaj obieranej strategii.

#4 BŁĄD ODCHUDZANIA z 4ech największych błędów odchudzania

Negatywne przekonania nt odchudzania. Albo siebie, swojego ciała, dawne uprzedzenia, zaburzony obraz siebie i swojego ciała (dotyczy WIELU Kobiet i Mężczyzn). Motywacja i Słomiany Zapał – biorą się również z tego. No i w fundamencie leży BRAK WIEDZY na temat mechanizmów jakie funkcjonują w organizmie pod względem biochemicznym, fizjologicznym. Mnie to kiedyś bardzo blokowało w systematycznym treningu i diecie i skuteczniejszym odchudzaniu. Chcąc nie chcąc, temat odchudzania, treningu, diety jest tak GŁĘBOKI jak ocean, i jest to jedna wielka nauka, badania, różne teorie (te lepsze i te gorsze), że nie dziwię się, iż tak wiele osób polega… To jest jak z Biznesem. Trzeba mieć mega dużo samozaparcia i chęci szukania wartościowej wiedzy.

Jeśli do tej pory:

– nie miałaś strategii skutecznego działania,
– działałaś po omacku, bez planu

– ćwiczyłaś coś tam i nie przynosiło to rezultatów,
– odchudzałaś się kilka razy i polegałaś za każdym 

To właśnie popełniałaś w pierwszej kolejności te właśnie błędy.

One powodowały, że w dalszej kolejności stosowałaś nieefektywne treningi, nieefektywną dietę, szybciej się poddawałaś, brakowało motywacji, lub Twój zapał szybko gasł. Organizm, Ciało Ludzkie to pracujący MECHANIZM, nie sposób ogarnąć to w małym palcu. A KAŻDY PROCES REDUKCJI WAGI ma swój etap, i na każdym etapie organizm reaguje w różny sposób. Nieznajomość MECHANIZMU powoduje właśnie porażki, braku efektów bądź ciągły efekt jojo.

Kochana!!

  • Jeśli masz kilka takich prób za sobą,
  • kilka razy już „próbowałaś” i „się poddałaś”,
  • wyczerpała Ci się motywacja,
  • masz negatywne przekonania na temat swojego ciała
  • i jesteś zniechęcona do tego, by zabrać się do kolejnej próby odchudzania,
  • TOTALNIE nie wierzysz w to, że w końcu Ci się uda… Te przekonania mogą Cię sabotować na Twojej drodze do sylwetki marzeń. Świadomość tego, to już KROK DO ZMIANY. Dlatego strategia skutecznego odchudzania powinno zawierać elementy zmiany nastawienia.

Nie bez powodu głoszą hasła motywacyjne „Odchudzanie zaczyna się w głowie” :

ANO BO SIĘ ZACZYNA!! 

I NIC STRACONEGO!! Bo skoro czytasz ten post, to jesteś na dobrej drodze, do tego aby tym razem… RAZ NA ZAWSZE zmienić to co nie działało. Możesz zgłosić się do mnie na Konsultację, możesz pobrać moje materiały, zapisać się na Kurs on-line (jedyny i NAJLEPSZY w Polsce). Możesz poznać zdanie osób, które ze mną już współpracowały (z Polski, Włoch, Anglii, Norwegii, Holandii).

Wszystko po to, by przestać popełniać te 4 błędy odchudzania, a wraz z nimi… kolejne i po to aby:


– aby wyrobić poprawne nawyki żywieniowe,
– aby przestać sobie odpuszczać,
– aby działać skutecznie i konsekwentnie, bo takie właśnie działanie buduje pewność siebie i swojej skuteczności w działaniu, a także budują dyscyplinę,

Poza tym, wszystkie te błędy łączy jeden wspólny mianownik: DZIAŁANIE PO OMACKU.  Jest to jedna z najgorszych strategii. Działanie z doskoku. Z mojego potężnego doświadczenia trenerskiego wynika, że to zawsze prowadzi do porażki, zniechęcenia i braku efektów.

A więc czekaj na mój kurs, z którego dowiesz się, jaką dokładnie strategię objąć. Wskażę tam same  konkrety:

– konkretne ćwiczenia,
– jak ustalić Cel, który osiągniesz
– konkretne strategie dietetyczne,
– przykładowe narzędzia zmiany przekonań

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to MOŻESZ:

  • DODAĆ komentarz (odpowiadam na wszystkie, czytam wszystkie, uwielbiam interakcję z Wami, moi czytelnicy)
  • zastosować moje zasady, poczytaj też inne wpisy aby cieszyć się jędrnym i płaskim brzuchem
  • wypełnić Ankietę i dowiedzieć się więcej, jakie błędy musisz wyeliminować, aby ćwiczyć i osiągać TRWAŁE REZULTATY bardziej skutecznie
  • przestać popełniać te pierwsze 4 największe błędy odchudzania i zacząć działać skuteczniej

A jeśli chcesz więcej wartościowych informacji to zapisz się na moje szkolenie, z którego dowiesz się jak przejść od wiedzy do działania. Już 5 tys. osób, które przeszło mój kurs, bądź zakupiły mojego e-booka (nawiasem mówiąc, piszą mi że znajdują się tam informacje, których nie ma nigdzie) i cieszą się świetnymi rezultatami. Teraz tylko czekają na informację o moim KURSIE ON-LINE.

I pamiętaj: jedyna słuszna wersja Ciebie, to silna, sexowna i niesamowita

4 największe błędy odchudzania

4 największe błędy odchudzania

 

About Emilia Warakomska

6 komentarzy

Leave a Reply