5 najczęściej popełnianych błędów… przez Kobiety

Posted by | Sierpień 18, 2017 | MOTYWAACJA | No Comments

 

5 najczęściej popełnianych błędów… przez Kobiety. Sprawdź, czy też je popełniasz. W tym wpisie chcę Was moje drogie Panie zmotywować, a raczej uświadomić jakie nieświadome błędy popełniacie w swoich działaniach. Zanim pomyślisz, że to Ciebie nie dotyczy, albo że jesteś nieomylna i wiesz już wszystko – sprawdź. Zamiast zamykać się na jedno i trzymać kurczowo swoich przekonań, warto czasem dostrzec pełniejszy obraz sytuacji i spojrzeć na siebie z krytycznej strony. Ale uwaga… wszystko w odpowiednich proporcjach, tak aby nie przypalić tej zupy. Czytaj dalej.

Człowiek uczy się na błędach – tylko wtedy, gdy wie, że je popełnia.

Nie trudno się tu nie zgodzić ze słowami Jacka Walkiewicza. Jeśli nie wiesz jakie błędy popełniasz – istnieje duże ryzyko, że nie dojdziesz do celu. Istnieje też ryzyko, że zamykając się na swoje przekonania i nie rozglądając się w okół siebie będziesz te błędy popełniać do końca życia. Zostajesz ciągle z nieudaną próbą odchudzania??? Historia w Twoim życiu się powtarza?? To znak, aby coś zmienić…

Nawiasem – polecam wystąpienie Jacka na TedEx “Pełna moc możliwości” (znajdziesz na youtube)

Składniki potrzebne do osiągnięcia sukcesu

Rozmawiałam dzisiaj z moją podopieczną, Ewą. Ewa mieszka w Norwegii na co dzień, współpracujemy on-line. Ewa należy do mojego Teamu Strong & Sexy. Jest to elitarna grupa kobiet, kobiet sukcesu, które osiągają swoje cele, które wiedzą, że na sukces płaci się z góry, które przede wszystkim:

 • są zdeterminowane
 • są konsekwentne
 • są nastawione na cel
 • wiedzą czego chcą i sięgają po to
 • nie poddają się mimo przeciwności losu
 • są nastawione na rozwiązanie problemu
 • nie wstydzą się sięgać po to, czego chcą
 • mają mówiąc kolokwialnie “jaja”

Jednak każda z Kobiet, nawet najsilniejsza liderka czasami nieświadomie popełnia te 5 błędów, o których zaraz się dowiesz. Z tego co ja zaobserwowałam (a bardzo lubię obserwować ludzkie zachowania), wyłuskałam kilka fraz, którymi częściej posługują się Kobiety niż Mężczyźni.

Co to powoduje w konsekwencji?

 

Kobiety mają wiele obaw, wiele blokad i z tyłu głowy mnóstwo schematów w głowie, które je powstrzymują przed osiągnięciem celu, albo doprowadzaniem spraw do końca, przed zadbaniem o siebie, przed walką o swoje cele i swoje zdanie. Kobiety o wiele częściej niż mężczyźni poddają się na drodze do sukcesu. Kobiety o wiele mniej w siebie wierzą. Kobiety często pracują ciężej, niż mężczyźni i mimo to osiągają przeciętne rezultaty np.finansowe. Kobiety o wiele zbyt często stawiają siebie na ostatnim miejscu przed rodziną, domem, pracą, itp…  Ja bardzo nad tym ubolewam. A jeszcze bardziej ubolewam, gdy Kobieta Kobiecie podcina skrzydła, bądź staje na drodze do sukcesu. Bo prawda jest też taka, że Kobiet nikt nie wspiera. Mężczyzna zostaje awansowany ze względu na potencjał. Kobieta musi udowodnić swoją wartość. Mimo iż tendencje te zmieniają się, to jednak lata trzymania kobiet pod kloszem powodują, że nie nastąpi to za pstryknięciem palcem.

Nieświadomie jednak często same sobie podkopujemy dołek, a osoby wokół sprawnie to wykorzystują.

 

Słuchajcie moje natychmiast przestańcie używać następujących fraz

To po to, by szybciej i efektywniej działać i osiągać zaplanowane sukcesy

1.”Chciałabym”

Kobiety o wiele częściej niż mężczyźni używają trybu przypuszczającego.

Wg definicji w wikipedii, tryb przypuszczający wyraża przypuszczenie, wątpliwość, niezdecydowanie, wskazuje na zdystansowanie się mówcy od opisywanych przez niego faktów. Fakty opisane trybem przypuszczającym mogą być nierzeczywiste, hipotetyczne lub co najmniej wątpliwe. W wielu językach tryb przypuszczający służy do wyrażania życzeń i rozkazów w sposób grzeczny, np. ang. Czy mogłabyś… ? itp.

Ugrzeczniona, spolegliwa forma, mówiąca jednocześnie “nie jestem pewna, przekonaj mnie, że jednak to nie dla mnie, bo nie wiem czy zasługuję” itp, itd

Uczmy się mówić “CHCĘ” i zmienić nastawienie w tym temacie, a gwarantuję, że życie odpowie na nasze prośby

 

2. “Nie wiem, czy mi się uda”

Tu jest prosta odpowiedź: Jeśli Ty nie wiesz, to kto ma wiedzieć za Ciebie? Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz być pewna przede wszystkim dwóch rzeczy:

 • czego chcesz
 • że Ci się uda

Ja jestem pewna, że moim podopiecznym uda się osiągnąć rezultaty, po które przyszły na moje treningi. Ja jestem pewna, że zrealizuję zaplanowane cele. Ja jetem pewna czego chcę od życia i czego oczekuję od innych ludzi.

Jeśli nie jesteś pewna, i nie wiesz czego chcesz – to albo się tego dowiedz, albo zmień strategię na “wiem, że mi się uda”. Tyczy się to każdej sfery życia: od związków i relacji, dom i rodzinę, po karierę i sukcesy finansowe.

Możesz w życiu liczyć na siebie tylko i wyłącznie – niezależnie od tego ile osób masz wokół siebie. W życiu nie masz żadnej gwarancji – ale Ty możesz być gwarancją sama dla siebie.

 

3. “Ja chyba zrezygnuję”

O jakże często widzę ten obraz: Kobieta często zanim coś zacznie, wymyśla powody dla siebie, aby z tego zamierzenia zrezygnować. O jakże często jestem tego świadkiem tych sytuacji, czy to na treningu, czy w klubach którymi zarządzałam:

 • Kobieta dopiero co kupiła karnet na siłownię, a już zastanawia się, czy nie zrezygnować

 • Wracając do punktu pierwszego zastanawia się, czy napewno jej się uda

 • Już zadaje nieświadome pytanie: czy będę mogła zrezygnować.

Dlaczego? Ponieważ z tyłu głowy ma przekonanie “spróbuję, ale pewnie i tak mi się nie uda, więc może odrazu wycofam się”. Dlatego tak często kobiety rezygnują z diety/treningu już po… 2 tygodniach, miesiącu. Powód?

Jest ich wiele:

 • Brak wiary we własne możliwości,

 • Stawianie siebie i swoich potrzeb na ostatnim miejscu: bo dom, bo dzieci, bo mąż… i znowu wszystko ważniejsze i bardziej potrzebujące.

A gdzie w tym wszystkim Twoje potrzeby? Czy zatrzymałaś się dobrze i zastanowiłaś czego tak naprawdę TY potrzebujesz? Ty masz prawo jak najbardziej zadbać o siebie, swoje zdrowie, swoje ciało, swoje finanse. Ty i tylko Ty jesteś za swoje sprawy odpowiedzialna.

A więc, podejmujesz rękawicę?

Kobiety, które mnie osobiście inspirują:

 1. Beyonce
 2. Oprah Winfrey
 3. Julia Tymoszenko
 4. Sheryl Sandberg
 5. Sopia Amoruso

Jeśli chodzi o Polskę, dla mnie najbardziej inspirujące Kobiety to:

 1. Iza Makosz
 2. Martyna Wojciechowska
 3. Joanna Jędrzejczyk (siła wojowniczki)
 4. Monika Czaplicka
 5. Kamila Rowińska

 

4. “Ja nie umiem”

Tooo się nauczysz. Zawsze to powtarzam: jak nie umiesz, to się nauczysz (o ile chcesz). Wiesz jak robią faceci? Zauważ, że oni rzadko przyznają, że czegoś nie umieją. Rzadziej też przyznają się do winy, bądź przepraszają (nawet jeśli wina jest po ich stronie). Weź z nich przykład (oczywiście zachowując granice rozsądku).

Moja rada: przestań pieprzyć, że czegoś nie umiesz, nie potrafisz. Nikt nie urodził się ze skillami. Zaobserwuj również, czy Twoi koledzy z pracy przejmują się tym, że czegoś nie potrafią prosząc o podwyżkę?

Oni uważają, że im się należy. Kobiety uważają, że nie są wystarczająco dobre i czegoś im jeszcze brakuje, albo muszą nabyć jakąś umiejętność/wiedzę, aby zasłużyć na większą płacę. Od kobiet o wiele częściej, niż od mężczyzn się również oczekuje, że będzie robić coś harytatywnie.

   

5. “Boję się, że wezmą mnie za zołzę”

Bardzo typowe podejście Kobiet, które ze strachu przed tym, że zostaną osądzone wycofują się z walki o swoje. Robią tym samym krzywdę samym sobie.  Jeśli Ty nie sięgniesz po tej puchar – ktoś inny to zrobi za Ciebie.

Wybierasz bycie miłą i uśmiechniętą, zamiast stanowczą i mówiącą czego chce z obawy przed oceną? Wolisz epatować seksualnością, zalotnością – będą mówili, że wlazłaś komuś do łóżka. Kobieta z klasą, pewna siebie, zdeterminowana nie musi robić takich rzeczy. Uwierz, że kluczem jest w tej chwili Twoja świadomość i odpowiednia, asertywna, ale dobitna postawa. Nie ma to nic wspólnego z byciem zołzą, suką, czy jakim kolwiek epitetem będą chcieli Cię nazwać.

Kobieta o cechach przywódczych – będzie tak nazywana, i tego nie zmienisz. Jedyne co możesz zmienić, to nastawienie do tych epitetów. A w konsekwencji odpowiedzieć sobie na pytanie: chcesz żyć, tak jak oczekują od Ciebie inni, czy wg swoich zasad??

 

I do zapamiętania Moje Drogie Panie!!

To nie jest wpis feministyczny – to wpis, który ma zainspirować i ośmielić do odwagi w działaniu i sięganiu po więcej. Za każdą silną kobietą stoi silny facet, a za każdym silnym facetem stoi silna kobieta.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to dodaj komentarz i zastosuj moje zasady, aby cieszyć się jędrnym i płaskim brzuchem. 🙂

A jeśli chcesz więcej wartościowych informacji to zapisz się na moje szkolenie, z którego dowiesz się jak przejść od wiedzy do działania. Dołącz do 5 tys. osób, które przeszło mój kurs i ciesz się świetnymi rezultatami.

Możesz również dołączyć do grona osób, które wypełniły Ankietę i dowiedziały się, jakie błędy muszą wyeliminować, aby ćwiczyć bardziej skutecznie.

About Emilia Warakomska

Leave a Reply