Czy jesteś Mentalnym Grubasem??

Posted by | Lipiec 28, 2014 | KOBIECOŚĆ, MOTYWAACJA | No Comments

MSvsMGTen wpis jest z dedykacją dla wszystkich dietetycznych recydywistów, kolekcjonerów efektu jojo, osobom, które borykają się z nadwagą i niechcianymi kilogramami przez wiele lat. Dla osób szukających:

– “cudownych suplementów”,
– “szybkich sposobów chudnięcia”,
– “szybkich diet”
– “najlepszych ćwiczeń odchudzających”

Czyli dla Mentalnych Grubasów. Czy nim jesteś? Sprawdź!!

Mentalne Grubasy: chudną, po czym wracają znów do poprzedniej wagi, albo bawią się w efekt jojo, wracają do poprzednich nawyków żywieniowych albo nadrabiają okresy postu. Z pozornym zadowoleniem wracają do dawnego stylu życia. Dlatego zmiana wagi nie jest trwała!!

Dlaczego?
Ponieważ zmiana postawy nie jest trwała!!

Ponieważ działania w tym kierunku są powierzchowne, a sposoby tanie i nieskuteczne. Tanie oczywiście na krótką metę, w realnym przeliczeniu tych kosztów wychodzi znacznie drożej, niż Mental Grubasowi się wydaje.

Zauważyłam, że Mentalne Grubasy podświadomie boją się zainwestować w coś wartościowego, bo nie wierzą że im się uda… już na samym starcie mają opory. Więc sami siebie sabotują wybierając kolejny nieskuteczny, szybki sposób. Mentalny Grubas nie chce uświadomić sobie, że za sukces trzeba zapłacić z góry.

Miałam ostatnio konsultacje z Panem, który ma do stracenia ok. 20 kg tłuszczu. Oczywiście, że już 2 razy się odchudzał w przeciągu ostatnich 3 lat stosując cudowne “suplementy diety” (nazw z przyczyn wiadomych nie podaję).

….”Bo jak ja się zawezmę, to dam radę” – słyszę to najczęściej od dietetycznych recydywistów

Owszem ten Pan schudł. Ale waga wraca. Tak się dzieje po każdej takiej kuracji. Więc po co się męczyć?? 3 lata takiej huśtawki może prowadzić do psychicznego zmęczenia, aż w końcu odpuszcza się w pewnym momencie i akceptuje taki stan rzeczy, “jest jak jest, inny nie będę”.

Historia ta nie będzie mieć dobrego końca, jeśli zmiana postawy i odpuszczenie dotychczasowyh tanich metod nie będzie trwała…

Dlatego współpraca z Trenerem musi przebiegać na wielu płaszczyznach. Najczęściej jednak polegać chcemy tylko na jednej: ułóż mi dietę i trening.

Bez TRWAŁEJ zmiany postawy, odchudzanie NIGDY nie będzie skuteczne.

Szukanie szybkich sposobów, bezmyślność, rozdrabnianie się na drobne ze swoim zdrowiem.

Zanim zaczniesz szukać kolejnego SZYBKIEGO SPOSOBU.

Zadaj sobie PODSTAWOWE pytania:

– jak to zachowanie wpływa na Twoje samopoczucie i poczucie własnej wartości??
– jak takie zachowanie wpływa na Twoje relacje z otoczeniem??
– jak to wpływa na inne sfery życia??
– czy chcesz aby ta nieustanna huśtawka trwała całe życie??

Dodam tylko, że jest to (w zależności od wagi) praca na wiele miesięcy. Trzeba zacząć od podstaw, zmienić postawę i głęboko zakorzenione schematy. Na zdjęciu podaję proste rozwiązanie na początek.
To początek drogi, ale… od czegoś trzeba zacząć.

Jeśli to zastosujesz, to już jesteś na WYGRANEJ POZYCJI, zatem do dzieła

Jeśli jednak to jest za mało dla Ciebie……… czytaj regularnie mojego bloga, niebawem kolejne elementy układanki 🙂

Pozdrawiam

Emilia Warakomska
Trenerka Fitness
Be Strong & Sexy

About Emilia Warakomska