Dlaczego nie widzę efektów?

Posted by | Sierpień 14, 2013 | MOTYWAACJA, ODŻYWIANIE, TRENING | 8 komentarzy

Często w mejlach lub na konsultacjach pytacie mnie: “dlaczego nie widzę efektów swojej diety i treningów… Mimo iż tak się staram: zdrowo się odżywiam i trenuję regularnie rezultatów nie widać” Więc co do diaska, dlaczego waga stoi w miejscu, dlaczego nic się nie zmienia w mojej sylwetce?

Wiem jak bardzo frustrujący jest to stan. Bardzo przykro mi z tego powodu, że przeżywasz stagnację mimo wszelkich starań. Jest jednak kilka rzeczy, które mogę Ci podpowiedzieć,a które mają REALNY wpływ na Twoje efekty.

Iluzja zdrowego odżywiania

Z rozmów i obserwacji moich znajomych i przyjaciół, którzy postrzegają siebie przez pryzmat “zdrowo-odżywiających się” muszę Ci powiedzieć, że widząc ich zdrowe odżywianie zawsze mam ochotę powiedzieć: what a f**ck? podpierając jednocześnie jedną ręką głowę, co by mi nie opadła z wrażenia. Np. Skąd pomysł, że pomarańcza na śniadanie i tona makaronu z gęstym sosem serowym na kolację jest zdrowym odżywianiem? Nie kumam, serio!!

Pierwsza rzecz jaka mi przychodzi do głowy to to, że nie masz wiedzy na temat: co oznacza zdrowo się odżywiać? Jeśli śledzisz nowinki z dziedziny fitnessu, mojego bloga lub inne strony promujące zdrowe odżywianie, to znaczy, że masz dostęp do tej podstawowej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania. Te informacje są ogólno-dostępne i praktycznie na wyciągnięcie ręki. Możesz się tego nauczyć w każdej chwili, w każdym momencie. Co tylko chcesz wiedzieć możesz sprawdzić w sieci.

Z drugiej strony nie wierzę jednak, że sama wiedza Cię uzdrowi i wystarczy. Wiedza to jedno, a działanie to zupełnie inna rzecz. W dużej mierze to co ZNACZNIE WPŁYWA na efekty, to wzięcie odpowiedzialności za siebie i bycie szczerym wobec samego siebie.

Co to znaczy jeść prawidłowo?

Jeśli to wiesz, jeśli masz tę wiedzę, znasz zasady prawidłowego odżywiania, to teraz musi zaistnieć spójność pomiędzy wiedzą a działaniem.

Czy chcesz mieć nieprawdopodobne efekty?

Dojdziesz do tego konsekwencją i wytrwałością. Do takich efektów nie ma drogi na skróty. Twoja wiedza na temat diety i działanie powinny być spójne… jeśli chcesz widzieć efekty diety i treningu!!

Niezwykle ważne jest, by to wyrobić w sobie wspomniane cechy, są one naprawdę kluczem do sukcesu i to nie tylko w odchudzaniu. Dzięki nim wzrasta też Twoja pewność siebie i sukcesy w innych życiowych sferach.

Trening przez duże “T” czy małe “t” – który wykonujesz?

Znam wiele osób, które regularnie trenują. Spotykam te same osoby w swoim otoczeniu, na siłowni, czy to na zajęciach grupowych. Trenują regularnie, i nie widzę u nich żadnych rezultatów. Ponieważ widzę też jak te osoby trenują – wiem DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE. Rozwiązanie w tym wypadku jest bardzo proste. Te osoby najczęściej trenują tak samo przez kilka miesięcy (podczas gdy mięśnie już po 4 tygodniach uodparniają się na trening).

Te osoby nie pobudzają swoich mięśni do pracy, błędnie wykonują te same ćwiczenia najczęściej na maszynach (nie trzeba myśleć przy ćwiczeniu na maszynie, a nie myślenie poprzez mięsień to kolejny błąd), nie wymagają od swojego ciała nic więcej poza jego możliwości.

W takim razie wiadomo, że nie będzie żadnych rezultatów. Nie czarujmy się!!

Tu nie ma żadnych sekretów, żadnych cudownych technik z kosmosu, ani zakazanej dla ogólnej części społeczeństwa sekretnej wiedzy na temat posiadania świetnej sylwetki, to wszystko JEST TUTAJ DOSTĘPNE.

Wszystko ZALEŻY TYLKO od Ciebie

Musisz być wojownikiem, żołnierzem – SWOIM WŁASNYM. Wszystko zależy od Twojego nastawienia:

– czy będziesz wytrwały
– czy będziesz zgodny/spójny ze swoją wiedzą
– czy będziesz uparcie dążyć do celu
– czy będziesz zawzięcie stosować reguły gry
– czy będziesz siebie samokontrolować

Więc jeśli do tej pory nie widziałaś/eś rezultatów teraz już wiesz DLACZEGO 🙂 Mam nadzieję, że ta wiedza pomoże Ci w tym, aby stać się lepszą wersją Siebie, i że zdajesz sobie sprawę z tego, że WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE!!

Zawsze możesz na mnie liczyć!

Bycie wytrwałym jest naprawdę wielką rzeczą. Już o tym pisałam na sowim fan page. Jest to cecha, która prowadzi Cię do wielkich celów, a bez niej nawet mając najlepsze strategie NIC nie można osiągnąć.

Dlatego właśnie stworzyłam swoje treningi, krótkie treningi, które możesz obejrzeć na moim kanale na YT. Są na tyle krótkie, że nie masz wymówek, aby ich nie zrobić. Krótkie i intensywne treningi są też bardziej efektywne niż długie i monotonne ćwiczenia na siłowni.

Jeśli będziesz regularnie wykonywać moje treningi, to ułatwi Ci być konsekwentnym i wytrwałym i jeśli w tym wytrwasz napewno zauważysz REZULTATY.

Trzymam więc za Ciebie kciuki, zaciskam zęby i walczę z Tobą do końca.

To nie magia sprawia, ze osiągamy swój cel, to skupienie odwaga, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do niego!

About Emilia Warakomska

8 komentarzy

Leave a Reply