Jak spalić tłuszcz z brzucha…… i nie tylko

Posted by | Grudzień 15, 2012 | MOTYWAACJA, ODŻYWIANIE, TRENING | 8 komentarzy

Jak spalić tłuszcz z brzucha……..i nie tylko z brzucha? Wiem, że to najczęściej nurtujące Cię pytanie. Dlatego postaram się wskazać Tobie odpowiedni kierunek. Jednak zanim zdradzę wszystkie moje tajemnice treningowo-żywieniowe, musisz wiedzieć, że szybkość spalania tłuszczu z brzucha i całego ciała, zależy w dużej mierze od tempa Twojego metabolizm spoczynkowego. Można więc powiedzieć, że aby spalić tłuszcz z brzucha…. i nie tylko z brzucha trzeba podkręcić Twój metabolizm. Metabolizm to suma wszystkich procesów biochemicznych, dzięki którym Twój organizm przekształca jedzenie w energię. Tempo metabolizmu, to szybkość wykorzystania (czyli spalania) energii. Tempo metabolizm spoczynkowego (RMR), to szybkość wydatkowanych kalorii gdy nie śpisz i nie jesteś głodna.

Podsumowując: jeśli chcesz spalić tłuszcz z brzucha: podkręć swój metabolizm spoczynkowy.

Więcej na temat podkręcania metabolizmu dowiesz się z mojego darmowego kursu odchudzania online. Mówię tam o kluczowych czynnikach mających wpływa na skuteczne odchudzanie.

Druga sprawa jest taka, że jak spalasz tłuszcz to spalasz równomiernie (bądź nierównomiernie) z całego ciała. To skąd spala się on najszybciej zależy w głównej mierze od genetyki Twojego ciała.

Ilość tłuszczu zgromadzona w różnych częściach ciała uwarunkowana jest nie tylko genetycznie, lecz zależy także od równowagi hormonalnej.

Napewno zauważyłaś/eś że pewna część ludzi ma figury w kształcie tzw. jabłka (męskie hormony odpowiadają za gromadzenie się tłuszczu w okolicy talii), te osoby są bardziej narażone na choroby serca. Część z figur przypomina gruszkę (dzięki żeńskim hormonom tkanka tłuszczowa rozkłada się wokół bioder i ud).

Niestety, ze względu na uwarunkowania hormonalne i genetyczne niewiele możesz zrobić, aby zmienić stan w jaki Twoje ciało dystrybuuje tłuszcz.

Możesz zmniejszyć zapasy tłuszczu i to bez wątpienia

przez odpowiednio dla siebie skonstruowany trening i plan żywieniowy jesteś w stanie spalić tłuszcz z brzucha ……i nie tylko. Mówię o tym w moim darmowym kursie odchudzania on line. Poruszam w nim 3 elementy trwałego i skutecznego odchudzania.

Na szczęście jestem optymistką 🙂 Uważam, że wszystko da się zrobić jeśli wiesz jak i masz do tego odpowiedni plan. Przy otyłości brzusznej niezmiernie ważne jest by zadbać o jakość i wielkość porcji posiłków, a także…………….zmniejszyć porcje alkoholu. Alkohol spowalnia metabolizm, jest toksyczny dla organizmu, a toksyny spowalniają spalanie tłuszczu z brzucha i nie tylko. Poza tym: odstaw diety cud w zapomnienie.

Trzecia sprawa jest taka: odpowiednio skonstruowany i wykonany trening i plan żywieniowy oraz wytrwałość i motywacja da Ci sukces w zmniejszeniu zapasów tłuszczu z brzucha i nie tylko!

Kluczowe czynniki które pomogą Ci spalić tłuszcz z brzucha i nie tylko, oto dwa z trzech

Dlaczego trening? Jeśli nie wzmacniasz mięśni regularanie, tracisz około 0,25kg masy mięśniowej na rok. A ponieważ tracisz mięśnie, twoje tempo metabolizmu podstawowego (BMR) spada co dziesięć lat o około 2%, więc twój organizm spala coraz mniej kalorii. Wynika z tego prosty fakt, że aby spalić tłuszcz z brzucha i nie tylko musisz utrzymać i podkręcić tempo Twojego metabolizmu. Trening odpowiednio skonstruowany podwyższa tempo metabolizmu.

Dlaczego plan żywieniowy? Wielcy mówcy motywacyjni powtarzają: jeśli nie planujesz to planujesz porażkę. Nie w każdej kwestii to powiedzenie się sprawdza, jednak jeśli chodzi o odżywianie z doświadczenia i obserwacji wiem, że jest to WIELKA PRAWDA. Dlaczego? Dlatego, że jeśli nie zaplanujesz swojego dziennego menu, to tym większe prawdopodobieństwo, że wpadniesz w pułapkę szybkich przekąsek i jedzenia na mieście, które co jak co, ale zdrowymi składnikami nie grzeszy. Poza tym takie śmieciowe żarcie nie sprzyja ani zdrowiu, ani kontroli wagi. Więc jeśli chcesz spalić tłuszcz z brzucha i nie tylko z brzucha, to zaplanuj swoje posiłki na 2 dni do przodu. Nie musisz mi wierzyć – sprawdź to!!

Okej, wiesz już co robić, żeby mieć ładny brzuch. Teraz Ci powiem drugą ważną rzecz, którą musisz sobie uświadomić, aby uniknąć błędów.

Czego unikać jeśli chcesz spalić tłuszcz z brzucha i nie tylko?

Przede wszystkim rygorystycznych i popularnych z kolorowych gazet diet cud. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Z powodu rygorystycznej diety (znaczna redukcja kalorii, diety jednostronne, głodówkowe) organizm wpada w tryb głodowy, zwalniając twoje RMR. Im większa redukcja kalorii, tym większy spadek tempa metabolizmu spoczynkowego, wynosi on nawet 10-30%. Częste głodówki mogą prowadzić również do nieodwracalnych zaburzeń metabolicznych i hormonalnych, gdyż prowadzą do wyniszczenia organizmu. Znaczne obniżenie kaloryczności prowadzi również do spalania tkanki mięśniowej, a jak już wiemy, tempo metabolizmu zależy od beztłuszczowej masy ciała. Im słabsze mięśnie, tym słabszy metabolizm. Im słabsze mięśnie i metabolizm, tym trudniej spalić tłuszcz z brzucha………i nie tylko z brzucha.

O wszystkich trzech czynnikach dowiesz się na moim darmowym kursie odchudzania online. Dokładnie opisuję w nim podstawowe błędy, których należy unikać i zasady, które wspomogą Twoje odchudzanie.

Poznałaś najważniejsze wiadomości z tematu jak schudnąć z brzucha i nie tylko. Założę się, że nikt wcześniej Ci tego nie powiedział. Jeśli masz jakieś pytania, a w ogóle to uważasz, że dostałaś wartościową wiedzę, to bardzo proszę Cię podziel się tym w komentarzu poniżej. Dzięki temu będę wiedziała, czy chcesz otrzymywać więcej takich wpisów.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, to dodaj komentarz i zastosuj moje zasady, aby cieszyć się jędrnym i płaskim brzuchem. 🙂

A jeśli chcesz więcej wartościowych informacji to zapisz się na moje szkolenie, z którego dowiesz się jak przejść od wiedzy do działania. Dołącz do 5 tys. osób, które przeszło mój kurs i ciesz się świetnymi rezultatami.

Możesz również dołączyć do grona osób, które wypełniły Ankietę i dowiedziały się, jakie błędy muszą wyeliminować, aby ćwiczyć bardziej skutecznie.

About Emilia Warakomska

8 komentarzy

 • Joanna napisał(a):

  Wysłałam e-mail o darmowy kurs a dostalam zesyzt odhcudzania?! Chyba nie o tym była mowa…

 • KarolinkaSss napisał(a):

  Heeejo, ja też miałam okropne problemy z odchudzaniem! Dla tego wiem co to znaczy dla nas kobiet, i nie tylko…. Jeżeli chodzi o wspomagacze to testowałam na prawdę wiele środków które były po prostu placebo. Tak poza tym to bardzo ciekawy masz blog, zaraz poczytam resztę postów 🙂

 • ryba napisał(a):

  ok wiadomości są w porządku, ale dla mnie brakuje konkretnych wskazówek dotyczących spalania tłuszczu z samego brzucha. Typu co najlepiej pomoże :skakanie na skakance, brzuszki, bieganie?

  • Emilia Warakomska napisał(a):

   Witaj Rybo! Gdybyś przeczytała naprawdę artykuł ze zrozumieniem, to zauważyła byś, że wskazówki są bardzo konkretne. Kwestia zrozumienia tekstu. Polecam najlepiej przeczytać jeszcze raz 🙂 Pozdrawiam

   • Mariusz napisał(a):

    na spalanie tłuszczu z samego brzucha to pomaga tylko… liposukcja ;D jak to Emilia wyraźnie wyjaśniła już na samym początku artykułu – to, gdzie nasz organizm magazynuje tłuszcz w pierwszej kolejności oraz skąd go spala, zależy od naszych hormonów.

    Dziękuję, Emilko 🙂 zdążyłem w ciągu ostatniej godziny przeczytać tylko kilka artykułów z Twojego bloga i znowu (tak, jak kiedyś podczas naszej rozmowy na żywo) rozwiałaś mi kilka mitów odnośnie dbania o swoje ciało 🙂

    Najważniejsze, co zrozumiałem dzisiaj to to, że z tematem odchudzania w Internecie i mediach jest jak z tematem zarabiania przez Internet 😉 Łatwo trafić na informacje/kursy/artykuły, że można schudnąć błyskawicznie i trwale bez wysiłku albo dzięki dwóm tygodniom wyrzeczeń i powrotowi do dawnych nawyków 😉 Człowiek niby wie, że to jest zbyt różowe, ale jednak żądza szybkich efektów zaślepia rozsądek i w efekcie tracimy zdrowie, pieniądze, czas, szczęście i szacunek do siebie sprawdzając kolejne diety cud (które, swoją drogą, wcale nie są oszukańcze: “dieta cud” = jak schudniesz, to cud :D).

    Dziękuję, że rozwiewasz takie złudzenia, ale w taki sposób, że tak naprawdę dajesz nadzieję i zapał tym osobom, które już dojrzały do dbania o swoje ciało w sposób zdrowy i na stałe, a nie w postaci przedwakacyjnych zrywów 🙂 Wielki buziak za to, Emilko 🙂

    • Emilia Warakomska napisał(a):

     Mariusz,

     najlepsza dieta CUD – czas ruszyć dupę 🙂 Dziękuję Ci za tak obszerną wypowiedź i dużo fajnych wniosków. Cieszę się, że mam do czynienia z takimi świadomymi osobami 🙂 często też te osoby wolą tracić majątki na diety cud i niedopasowane do siebie treningi, które nie dają im efektów, zamiast wybrać specjalistę i trzymać się go rękami i nogami i czerpać wartościową wiedzę z pewnego źródła.

     Schudnąć jest łatwo, utrzymać wagę – o wiele trudniej, a ludzie myślą, że jeden trening rozpisany 10lat temu przez trenera i jedna rozpsika dietetyczna ponad 10lat temu przez dietetyka będzie działała zawsze i już nic więcej nie potrzeba. A potem jest WIELKI PŁACZ, że nic nie działa!! 🙂 Ale cóż – każdy ma wybór!!

     Iluzoryczne złudzenia co do diety i treningu myślę, że są wszędzie – w każdej branży.

     Polecam się na przyszłość 🙂

 • Daniel napisał(a):

  Ruch i dieta nie wystarczą. Mnie dietetyk zalecił Therm Line Man i osiągnąłem lepsze efekty z nim niż bez. Oczywiście ruch i dieta są najważniejsze, ale czy zażywanie suplementów diety jest nie wskazane? Jeżeli mają naturalne składniki i wspomagają nasze wyniki? Ja bym go polecił każdemu.

Leave a Reply