Jak wytrwać w swoich postanowieniach?

Posted by | Listopad 26, 2014 | MOTYWAACJA | No Comments

Droga

Otwórz swój umysł, zanim otworzysz usta. O tym jak wytrwać w swoich postanowieniach. Z czym to się wiąże i co ma wpływ na to, że jedni realizują skutecznie swoje cele, a inni poddaja się po tygodniu, dwóch, a nawet już 3 miesiącach (tyle wytrwa najbardziej zdeterminowana zawodniczka w walce o smukłą sylwetkę). 

Kiedyś się denerwowałam, że ludzie zaczynają ćwiczyć/zdrowo się odżywiać, początkowo są zachwyceni nowym stylem życia, po czym… po tygodniu – dwóch – miesiącu (najmocniejszy zawodnik wytrzymuje 3 miechy!!!!) odpuszczają i szukają sobie marnego wytłumaczenia:

– czasu nie mam (a wcześniej go miał/a)
– pieniądze się skończyły (a wcześniej dało się wykopać spod ziemi)
– za daleko na tą siłownię (a wcześniej odległość nie była problemem)
– dres mi się rozpruł pod pachą (nie nauczyłam się używać nici)
– przygotowanie jedzenia jest drogie/czasochłonne (BZDURA!!)

Teraz już wiem skąd te zależności. Wiele osób, które poznałam, udzielałam im porad, miało nie wystarczająco silny umysł, aby uzyskać takie efekty na jakie zasługują.

Samoocena wiąże się szczególnie z tym, czy wytrwasz do końca w swoich postanowieniach.

Samoocena koreluje z wieloma obszarami życia. Moim zdaniem jest to pierwsza i podstawowa sprawa, którą należy się zająć przed przystąpieniem do odchudzania i zmianą sylwetki. Samoocena musi być na adekwatnie wysokim poziomie, aby uzyskać efekty.

Bez niej zmiana nie jest możliwa. Nie pomogą wpisy motywacyjne, hasła o konsekwencji i determinacji. Nie pomogą żadne najlepsze nawet ćwiczenia i cudowne diety.

Bo jeśli:

– nie wierzysz w siebie
– nie masz szacunku do siebie
– nie wierzysz w swoją skuteczność
– nie rozumiesz faktów rzeczywistości
– powtarzasz wciąż te same błędy
– wybierasz unikanie siebie, itp

to każde działanie będzie podszyte: lękiem, unikaniem wyzwań, działaniem w bólem i poczuciem straty, poczuciem, że nie zasługujesz na szczęście i wygląd o jaki chcesz walczyć (zwłaszcza osoby od dziecka borykające się z nadwagą).

Zapamiętaj raz na zawsze!!

Słaby umysł i tym samym niska samoocena – szuka tego co znane, nie wymagające.
Silny umysł i tym samym wyższa samoocena – poszukuje wyzwań i bodźców w postaci wartościowych i ambitnych celów.

 

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że wyciągniesz słuszne wnioski i zanim zabierzesz się za ciało – nastawisz swój umysł na odpowiednie tory, tak aby nigdy nie tracić celu z oczu.

Info

Mam prośbę. Jeśli ta treść podobała Ci się, udostępnij ją dalej, i wciśnij lajka używając przycisków z lewej strony. Dla Ciebie to tylko chwila, a dla mnie oznaka, że moja praca nie idzie na marne 😉 Możesz również zostawić komentarz.

 

Pozdrawiam,

Emilia Warakomska

Fitness Body Expert

About Emilia Warakomska

Leave a Reply