Pierwsza Dama Fitness!! Osobowości Fitness, cz. 2.

Posted by | Luty 16, 2014 | MOTYWAACJA, TRENING | No Comments

Z cyklu Największe Osobowości Fitness w Polsce. Część 2ga: ELŻBIETA CHARBICKA!!

W skrócie: mega świetna babka, o której mogła bym gadać godzinami. Dzięki niej spełniło się moje 2gie marzenie: zostałam Aerofit Certified Instruktor Fitness. 8 lat temu ukończyłam szkolenie o mega wysokim i rygorystycznym poziomie.

Królowa jest tylko jedna?

Elżbieta Charbicka – Elka, Elcia, Pani Ela. Pierwsza Dama Fitness, lub Królowa Polskiego Stepu. Pierwsza praca magisterska na temat fitnessu w PL była pisana przez Elę!! Chyba nikt wtedy nie wiedział o czym ta kobieta do nich mówi, a mimo to …obroniła się 🙂 Wymagająca kreatorka, niewątpliwy autorytet, profesjonalizm w każdym calu, dynamiczna osobowość, ale też wymagająca i stawiająca wysoko poprzeczkę propagatorka fitness.

Jako jedyna osoba w Polsce

może się poszczycić zdobytymi tytułami: Międzynarodowy Instruktor Aerobik i Fitness Association of America oraz Personal Trainer American Council on Exercise. Oprócz tego autorka licznych artykułów m.in. w Lady Fitness (od 1997 r.), Body Life, Harmonii, Olsztyniance, Sport Plus.

Promotorka Fitnessu na najwyższym poziomie

Pod hasłem „Nasza pasja Twoją drogą do sukcesu” od 1995 roku tworzy wizerunek polskiego fitnessu, poprzez swoją szkołę Aerofit, Centrum Edukacji Fitness w Olsztynie.
Wyszkoliła już około 13 000 instruktorów fitness. W tym czasie również organizowała największe konwencje i warsztaty w Polsce, skupiające międzynarodowe gwiazdy. Na swojej scenie pokazała również, że posiadamy wiele polskich talentów (Kasia Woldan, Aneta Powerska, Magda Sowińska, Żaneta Ściwiarska).

Jej programy autorskie musiały spełniać wszelkie wymogi: najwyższy poziom nauczania, propagowanie najnowszych światowych trendów, świetna technika ćwiczącego, wysoki merytorycznie poziom nauczania oraz przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO ćwiczącego.

Zdobywała doświadczenie w USA, Hiszpani i oprócz tego prowadziła swoje własne badania!! Jeśli będziecie kiedyś w Olsztynie to zapraszam do PALESTRA FITNESS KLUB, w którym napewno znajdziecie zajęcia dla siebie: bezpieczne, efektowne, na światowym poziomie. Koniecznie wpadnijcie tam!!

Moje pierwsze spotkanie z Królową!!

Panią Elę poznałam w 2006 roku! Aby można było uczestniczyć w kursie trzeba było spełniać pewne wymogi. Najważniejszym było 2 letnie uczestnictwo w zajęciach grupowych fitness. Ale już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że TO JEST TO, że chcę być fitnesską. Zaczęłam się interesować fitnessem i dietą z każdej strony… Szukałam najlepszej szkoły i znalazłam AEROFIT…Ale 2 lata?? … Czekać?? …Tak długo?? Hmmm….

To też po moim hard przyśpieszeniu (codziennie 3h fita i 2h siłki) po roku uczestniczenia do mojego ulubionego klubu fitness w Dąbrowie, zapisałam się na ten długo oczekiwany kurs. AEROFIT – wreszcie będę się szkolić tam gdzie najlepsze instruktorki w Polsce!!

Przeszkody? Jakie tam przeszkody??

Dojazdy do Wrocławia, cena kursu, czy słyszane opinie: jak to ciężko w Aeroficie, gdyż Ela jest bardzo wymagająca. Trzeba być przygotowanym na każde zajęcia. Egzamin jest ciężki itp.

Wszyscy straszą i wszyscy się boją – wogóle się tym nie zrażałam, bo wiedziałam czego chcę. A nawet wręcz przeciwnie – na przekór wszystkim opiniom postanowiłam, że pójdę właśnie tam. Do Aerofitu. Bo skoro jest tak hard, ciężko i są wymagania – to znaczy, że TO COŚ DLA MNIE, bo właśnie tam zdobędę najwyższe kwalifikacje, a tylko takie mnie interesują!!

Niczym więc niezrażona jak Xena wojownicza księżniczka wsiadłam w rumaka Katowice-Wrocław i po 3h znalazłam się bliżej moich marzeń …

Pani Ela jest wymagająca!!

Pierwsze wrażenie: kurde rzeczywiście łatwo nie będzie. Pani Ela wymagająca, i nic nie ujdzie jej wprawnemu oku. Idealna technika ćwiczeń, proste plecy, metodyka nauczania, umiejętność współpracy z grupą, osobowość i charyzma. Wszystko idzie pod ocenę.

Na początku był egzamin kwalifikujący na kurs, który musieliśmy przejść, jeśli chcieliśmy w nim uczestniczyć. To był warunek, ale też pokazywał, czy rzeczywiście na kurs instruktora przyszły właściwe osoby, które wiedzą, co w trawie piszczy, jak się robi steptacz i hiilbek. I czy się czasem komuś nie pomyli szasemambo z grejpłajnem.

I szczerze powiedziawszy…

Za te wszystkie wymagania jestem Eli bardzo mega wdzięczna!! Za to, że tak nas szlifowała i przekzywała wiedzę z każdej strony, zarówno treningowej jak i …każdej innej przydatnej każdemu instruktorowi. Za to, że traktowała nas na równi z sobą, bo poziom wiedzy jaki dawała i wymagała był równie wysoki.

Niewątpliwie w Aeroficie u Pani Eli dostałam silny i solidny fundament, na którym zbudowałam swoją dalszą edukację i karierę w fitnessie.

Stay Strong!! My Girls!!

About Emilia Warakomska

Leave a Reply